تمدید ثبت نام وام كرونا تا یك ماه دیگر

تمدید ثبت نام وام كرونا تا یك ماه دیگر روز گذشته آخرین فرصت ثبت نام كسب و كارهای صدمه دیده از كرونا برای دریافت تسهیلات بود كه امروز سخنگوی دولت از تمدید مهلت برای دریافت این تسهیلات تا آخر مهرماه اطلاع داد.


حمایت از کسب و کارهای صدمه دیده از کرونا با پرداخت تسهیلات همچون اقدامات دولت بود که از سیزدهم خردادماه آغاز شد و بر این اساس متقاضیان می توانستند با رفتن به سامانه کارا درخواست خود برای دریافت تسهیلات را ثبت کنند.
با وجود ابعاد گسترده شیوع بیماری کرونا کارگروه مقابله با نتایج اقتصادی ناشی از شیوع کرونا، دولت مهلت ثبت نام وام کرونا را تا کنون طی چند مرحله تمدید کرده است و با عنایت به این که آخرین فرصت برای ثبت نام آخر شهریورماه بود، «علی ربیعی» سخنگوی دولت اعلام نمود: زمان ثبت نام باردیگر یک ماه دیگر (تا آخر مهرماه جاری) تمدید گردید.
براساس این گزارش در کارگاه هایی که مستقیم از کرونا لطمه دیده و به اجبار تعطیل شده اند، مبلغ ۱۶ میلیون تومان وام به ازای هر نیروی انسانی اختصاص می یابد و در واحدهای کسب وکاری که فعال بوده، تعطیل نشده و غیر مستقیم از کرونا صدمه دیده اند، مبلغ ۱۲ میلیون تومان تسهیلات پرداخت می شود.
نرخ سود تسهیلات هم ۱۲ درصد بوده و بازپرداخت آن از مهرماه است.
وثایق لازم برای دریافت تسهیلات، سفته و چک است. برای ۱۶ میلیون تومان یک سفته یا چک لازم است یک سفته یا چک همراه با یک ضامن برای بنگاه هایی است که ۱۶ تا ۴۸ میلیون تومان تسهیلات دریافت می کنند.
وثیقه تسهیلات ۴۸ تا ۱۶۰ میلیون تومانی یک سفته یا چک، همراه دو ضامن است و ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی علاوه بر چک و سفته باید سه ضامن معرفی نماید و برای بیشتر از ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات هم باید از جانب صندوق های ضمانت و یا بنا به تشخیص بانک باید وثیقه عرضه شود.
نکته قابل توجه اینکه سقف مبلغ سفته ۱.۵ برابر اصل و سود تسهیلات است، همینطور یکی از موانع پیش رو برای دریافت تسهیلات حمایتی کرونا، «نداشتن چک برگشتی» بود که کارگروه این شرط را از مقررات پرداخت تسهیلات بانکی مستثنی کرد تا روند پرداخت تسهیلات کرونا به متقاضیان و صاحبان کسب و کارها تسهیل شود.
منبع:

1399/07/05
13:36:56
5.0 / 5
1114
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید