اتحادیه كشوری كسب وكارهای مجازی خبر داد:

صدور 1847 پروانه برای فعالیت كسب وكارهای مجازی

صدور 1847 پروانه برای فعالیت كسب وكارهای مجازی كاروخدمت: اتحادیه كشوری كسب و كارهای مجازی در تازه ترین آمار خود از صدور هزار و 847 پروانه كسب وكار مجازی آگاهی داده و میزان پراكندگی آنها را بررسی نموده است.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، اتحادیه کشوری کسب وکارهای مجازی در گزارشی که امروز منتشر نموده است، آمار جالبی از تعداد پروانه ها و میزان پراکندگی آن در کل کشور اعلام نموده است.
اتحادیه کسب و کارهای مجازی در امتداد تحقق ماده ۸۷ قانون نظام صنفی فعالیت خودرا از آبان ۹۶ برای پشتیبانی از کسب و کارهای اینترنتی کشور و تسهیل و تسریع بخشیدن در رشد و توسعه کسب و کارهای آغاز نموده است.
این گزارش با هدف نشان دادن پراکندگی پروانه های صادر شده، جهت شناخت بهتر اکوسیستم آنلاین در کل کشور و همین طور بررسی علایق و میزان تمایل جمعیت در هر اقلیم به موضوعات مختلف کسب و کارها جمع آوری شده است.
کار اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی با ۲۲۳ پروانه در سال ۹۵ آغاز و الان بعد از چهار سال به صدور۱۸۴۷ پروانه رسیده است. از شروع امسال تا الان ۴۲۸ پروانه کسب بوسیله اتحادیه کسب و کارهای مجازی صادر گردیده است.
بر اساس این گزارش از تعداد کل پروانه ها، ۱۹۹ پروانه (۱۱درصد) به نام خانم ها و ۱۶۴۸ (۸۹ درصد) نیز به نام آقایان صادر گردیده است. ۹۲۰ پروانه (۴۸.۱ درصد) برای کسب و کارهای حقیقی و ۹۲۷ پروانه برای کسب و کارهای حقوقی صادر شده اند که بیشترین تعداد پروانه، به عرضه انواع خدمات در فروشگاه های مجازی تعلق دارند.
تهران، اصفهان، البرز، فارس، خراسان رضوی و مازندران به ترتیب در بالای جدول دریافت کننده پروانه از اتحادیه کشوری کسب و کار مجازی می باشند. بیش از ۵۰ درصد از کسب وکارهای عضو اتحادیه کسب و کارهای مجازی، متعلق به استان تهران هستند که تا شهریور ۹۹ برای دریافت پروانه کسب و کار اقدام نموده اند. سهم مشارکت زنان در این پروانه ها تنها ۹ درصد است و ۹۱درصد باقیمانده متعلق به مردان است.
در شهرهایی مانند خراسان شمالی، بوشهر، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، هرمزگان، همدان سهم مشارکت زنان از کسب و کارهای عضو اتحادیه کسب و کارهای مجازی صفر درصد است.
فروشگاه های بزرگ مانند فروشگاه های پوشاک، کیف و سیسمونی کودک، لوازم خانگی و لوازم سفر و غیره با ۱۸/۹ درصد بیشترین تعداد پروانه را دریافت کرده اند. پس از آن کسب وکارهای مربوط به محصولات دیجیتال و لوازم برقی با ۱۱/۵ درصد بیشترین تعداد پروانه را به خود اختصاص داده اند. کسب وکارها در حوزه جابه جایی هوشمند هم با ۹ درصد در جایگاه سوم قرار دارند. در حوزه مواد شیمیایی و صنایع وابسته هم کمترین پروانه کسب توسط اتحادیه صادر شد.منبع:

1399/07/15
11:35:19
5.0 / 5
861
تگهای خبر: آمار , اینترنت , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید