شریعتمداری:

احكام متناسب سازی حقوق بازنشستگان كشوری صادر شد

احكام متناسب سازی حقوق بازنشستگان كشوری صادر شد به گزارش كاروخدمت وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی با انتشار مطلبی توئیتری، از متناسب سازی حقوق بازنشستگان سراسر كشور اطلاع داد.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، «محمد شریعتمداری» در این مطلب که شامگاه دوشنبه در حساب شخصی توئیتر خود منتشر نموده، نوشت: «الوعده وفا؛ مطالبه مهم جامعه بازنشستگی کشور، عملیاتی و احکام ‎متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری صادر شد. خوشحالم که اعلام کنم امسال حقوق ‎بازنشستگان کشوری عزیز به صورت میانگین ۷۷ درصد افزایش یافته است.»
«اکبر افتخاری» مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری هم پیشتر با اشاره به اینکه متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری در مهرماه جاری اجرا می شود، اظهار داشت: در اجرای ماده ۳۰ قانون برنامه ششم توسعه و برای رفع تبعیض در دریافتی حقوق بازنشستگان با تصویب هیأت وزیران، متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری اجرایی و احکام آن صادر گردیده است.
وی تاکید کرد: در اجرای مصوبه هیأت وزیران، حقوق بازنشستگان کشوری با ۹۰ درصد میانگین حقوق شاغلان هم گروه یا هم طبقه تطبیق داده شده و این تغییرات در احکام آنها قابل مشاهده می باشد.
افتخاری اضافه کرد: میانگین حقوق بازنشستگان در این دوره ۴۵ درصد افزایش یافته است.
افتخاری همینطور روز شنبه گذشته در یک گفت وگوی تلویزیونی درباره همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری، اظهار داشت که یک مرحله از همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری در فروردین ماه انجام شد. طرح کامل همسان سازی که برابر با ۹۰ درصد حقوق کارکنان شاغل است در مهرماه انجام می شود که مقدمات آن صورت گرفته و در همین هفته همه احکام صادر خواهد شد و از راه وبسایت صندوق بازنشستگی احکام قابل رؤیت خواهد بود.
وی اضافه کرد: افزایش حقوق بازنشستگان با استفاده از منابع اجرای همسان سازی در مهرماه، آخر همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری خواهد بود. در زمان حاضر ما به یک مدل برای همسان سازی حقوق بازنشستگان رسیدیم که این مدل پایدار می باشد و هرچه در سال های آینده حقوق شاغلان افزایش پیدا کند، به همان میزان حقوق بازنشستگان افزایش پیدا خواهد نمود و به سطح متناسبی می رسد.


1399/07/22
12:57:49
5.0 / 5
912
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید