معاون روابط كار وزارت كار:

3 تفاهم نامه همكاری بین وزارت كار و جهاد دانشگاهی به امضا رسید

3 تفاهم نامه همكاری بین وزارت كار و جهاد دانشگاهی به امضا رسید به گزارش كاروخدمت معاون روابط كار وزارت كار اظهار داشت:  ۳ تفاهم نامه همكاری بین وزارت كار با جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی منعقد شد.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی امروز در نشستی که در دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی به منظور همکاری و تعامل در حوزه های آموزش و پژوهش ایمنی کار برگزار شد، تصریح کرد: جهاد دانشگاهی یکی از مراکزی است که با تلاش علمی و پژوهشی توام با روحیه انقلابی و ایثارگری علاوه بر نقش آفرینی در ارتقاء سطح علمی و دانش کشور توانسته بستر مناسب را برای توسعه شرکت های دانش بنیان و زمینه فعالیتهای استارتاپ ها و اقتصاد دیجیتال در کشور فراهم آورد.
معاون روابط کار با اشاره به ۳ تفاهم نامه منعقد شده این وزارتخانه با جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی، اظهار داشت: یکی از این تفاهم نامه ها بین موسسه علم و فرهنگ با مرکز تحقیقات، تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار بوده است.
به گفته شاکرمی با بسترهایی که این تفاهم نامه به وجود آورده جهاد دانشگاهی و بخصوص دانشگاه علم و فرهنگ می تواند مأموریت های حوزه روابط کار در زمینه آموزش های ایمنی و تدوین استاندارد وسایل حفاظت فردی را در آینده توسعه دهد.
وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت ها در این عرصه، سلامت نیروی کار است، تصریح کرد: در بحث سلامت نیروی کار، آموزش بسیار مهم می باشد و می توان در آموزش های عمومی و تخصصی از ظرفیت های این دانشگاه استفاده نمود.
معاون روابط کار با اشاره به وجود بیشتر از ۹۰۰ بازرس در مقاطع مختلف، اضافه کرد: می توان با استفاده از ظرفیت های مختلف دولتی، موسسات خصوصی و مراکز علمی همچون دانشگاه علم و فرهنگ و با امضای تفاهم نامه بسترهای همکاری لازم را برای ارتقای علمی و حتی تحصیلات تکمیلی آنان فراهم نمود.
وی اضافه کرد: در ارتباط با سلامت نیروی کار بخصوص در شرایط تحریم به تدوین استاندارد وسایل حفاظت فردی مورد استفاده نیروی کار شامل وسایل تولیدی داخل و وارداتی نیازمند هستیم.
شاکرمی با اشاره به اینکه متاسفانه در کشور با دو مشکل ورود وسایل و تجهیزات غیراستاندارد و تولید به علت تحریم ها روبرو می باشیم، عنوان کرد: به اعتقاد من جهاد دانشگاهی با توان علمی و پژوهشی در زمینه تهیه و تولید حفاظت فردی می تواند نقشی اساسی در این حوزه ایفا کند.
معاون روابط کار وزیر کار با اشاره به گسترده شدن جامعه کار و تولید کشور و تغییر عرضه خدمات از روش سنتی به روش الکترونیکی اظهار داشت: یکی دیگر از توجهات ما عرضه خدمات الکترونیکی شفاف، سالم و سریع به جامعه هدف است.


منبع:

1399/08/02
16:05:18
5.0 / 5
880
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید