روستاییان مازندران ۳۱۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال گرفتند

روستاییان مازندران ۳۱۵ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال گرفتند به گزارش كاروخدمت مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استاندار مازندران اظهار داشت كه امسال روستاییان در چارچوب اشتغال روستایی حدود سه هزار و ۱۵۰ میلیارد ریال تسهیلات دریافت نمودند.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، کامران اصغری عصر روز چهارشنبه در شورای اشتغال و کارآفرینی استان که با حضور معاون امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور در ساری برگزار شد، اضافه کرد: با پرداخت این تسهیلات برای چهار هزار و ۸۷۷ نفر در مناطق روستایی استان مازندران ایجاد اشتغال شده است.
وی اعتبار اشتغال روستایی استان را امسال سه هزار و ۳۹۰ میلیارد ریال اعلام نمود و تصریح کرد: طرح های روستایی برای پرداخت بقیه تسهیلات باقی مانده از این بخش هم در دست بررسی قرار دارد که بعد از تایید این تسهیلات به آنها پرداخت خواهد شد.
اصغری افزود: علاوه بر آن مرحله جدید هم یکهزار و ۴۴۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال روستایی به مازندران ابلاغ گردیده است که بعد از تایید طرح ها برای به متقاضیان پرداخت خواهد شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: تابحال چهار هزار طرح روستایی برای دریافت این تسهیلات به بانک ها ارسال شده است.
وی تصریح کرد: برای پرداخت تسهیلات به این تعداد متقاضیان حدود ۲ هزار ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که ۲ برابر سهمیه مصوب برای اشتغال روستایی مازندران در مرحله پنجم است.
او افزود: در مجموع حدود ۸۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی در مازندران به طرح های مرتبط به کشاورزی بعنوان قطب توسعه استانی پرداخت گردید.
اصغری از پایین بودن سقف تسهیلات اشتغال خانگی استان هم انتقاد نمود و خواستار افزایش سهم استان از محل این تسهیلات شده است.
استان مازندران سه هزار روستا دارد که ۴۷ درصد از جمعیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری استان در مناطق روستایی سکونت دارند. برپایه آخرین آمار نرخ بیکاری مازندران حدود ۹ درصد است.
منبع:

1399/08/03
10:45:35
5.0 / 5
942
تگهای خبر: آمار , اشتغال , اقتصاد , بیكاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید