كافه كارآفرینی فارس، ابتكاری نوین برای پشتیبانی از كارآفرینان

كافه كارآفرینی فارس، ابتكاری نوین برای پشتیبانی از كارآفرینان به گزارش كاروخدمت ایرنا- كانون های كارآفرینی به باعث مصوبه شورایعالی اشتغال به ریاست رئیس جمهوری در سال ۸۹ تشكیل شدند كه اینك ابتكار و ایده نوین تاسیس كافه كارآفرینی را این تشكل در فارس با هدف پشتیبانی از كارآفرینان نوپا معرفی و اجرایی كرده است.


از جمله اهداف ایجاد کانون های کارآفرینی و به تبع آن کافه کارآفرینی، زمینه سازی و ایجاد راهبردهایی برای توسعه انواع کارآفرینی و هم عرضه راهکار به مدیران ارشد استانی در مورد کارآفرینی است.
بنا به اعلام رئیس کانون کارآفرینی استان فارس این کانون در دو سال و نیم اخیر با ورود به عرصه قنوات استان و راه اندازی کارگروه تخصصی مدیریت و احیای قنوات و همینطور با راه اندازی کافه کارآفرینی، قدم های فراتری نسبت به کانون های کارآفرینی بقیه استانها برداشت و باعث شد این کانون از جانب روسای کانون های کارآفرینی دیگر استان های به عضویت در شورای مرکزی کانون های کارآفرینی کشور برگزیده شود.
علیرضا ظهیر امامی شنبه در جمع کارآفرینان فارس اظهار داشت: کارآفرینان می بایست قدر خویش را بدانند و با کار و نوآوری پیش بروند و برای مملکت ثروت افزایی و ارزش آفرینی کنند.
وی افزود: تشکیل کافه کارآفرینی به منظور پیوند عناصر گوناگون اکوسیستم کارآفرینی شامل کارآفرینان نوپا، سرمایه گذارها، شتاب دهنده ها، بازرگانان، استادان مختلف حوزه کارآفرینی و دولتمردان هر حوزه کارآفرینی و... بهترین ایده ای بوده که توانستیم با پی گرفتن آن، موجبات پدید آمدن کارآفرینان نوپای گوناگونی شویم.
ظهیر امامی اضافه کرد: در هر کدام از جلسات گوناگونی که این کافه تشکیل داد، توسعه کارآفرینی و کوشش برای رفع موانع کارآفرینی در زمینه هایی همچون صنایع دستی، گردشگری، بوم گردی، صنعت، قنات های استان و... در دستور کار قرار گرفت که در هر کدام از جلسات از مسئولین دولتی، استادان کارآفرینی، سهامداران و کارآفرینان را برتر دعوت کردیم که به صورت مجانی با کارآفرینان نوپا همکاری کنند و مشاوره بدهند.
رئیس کانون کارآفرینی فارس افزود: جلسات کافه کارآفرینی بسیار موثر واقع شده و زمینه کارآفرینی برای متقاضیانی که به ما رجوع کردند، فراهم گردید. امیدواریم مسئولین دستگاههای مختلف در ادامه راه از کارآفرینان عزیز، حمایت کنند.
در حاشیه این مراسم برخی کارآفرینان نوظهور استان فارس به بیان دیدگاه های خود پرداختند.
رویا دهقانی، بانویی که در زمینه زیورآلات فعالیت خویش را شروع کرده است، اظهار داشت: تازه کارآفرین شده ام. دغدغه ام فروش و یافتن بازارهای داخلی و خارجی بود که به لطف مشاورین کافه کارآفرینی توانستم تا حدی این بازارها و سلایق مختلف را بشناسم.
فاطمه محمدی بانوی دیگری اظهار داشت: از جانب مشاورین کانون، استعدادیابی شدم و به شغل موردعلاقه ام که در زمینه سراجی سنتی و کار بر روی چوب است، گرایش پیدا کردم. به واسطه حمایت کانون کارآفرینی فارس در ابتدا در یک مکان کارگاهی عرضه شده توسط این کانون آغاز به فعالیت کردم و با نمایشگاه هایی که این کانون برگزار کرد، توانستم به کارم رونق ببخشم.
زهرا نورایی هم در رشته نساجی سنتی، کارآفرینی می کند. او کارآفرینی را راهی می داند که خداوند پیش پایش گذاشت و کافه کارآفرینی فارس درس های بسیاری را به وی آموخت.
کافه کارآفرینی، محلی برای دادن مشاوره، استعدادیابی، پشتیبانی و دیگر حمایت های معنوی از کارآفرینان است.


1399/08/15
22:29:21
5.0 / 5
1819
تگهای خبر: اشتغال , تخصص , توسعه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید