پنج قسط وام یك میلیون تومانی كرونا كم شد

پنج قسط وام یك میلیون تومانی كرونا كم شد به گزارش كاروخدمت یارانه نقدی آبان ماه هفته گذشته به حساب سرپرستان خانوار واریز شد و این ماه، پنجمین قسط وام یك میلیون تومانی كرونا از حساب سرپرستان خانوار كم شد و ۲۵ قسط دیگر باقی مانده است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا، اوایل سال جاری با شیوع بیماری کرونا، خیلی از واحدهای تولیدی و صنعتی تعطیل شدند و فعالیت برخی کسب و کارها محدود شد و به تبع آن درآمد افراد جامعه کاهش پیدا کرد و دولت تصمیم گرفت در کنار پرداخت تسهیلات به کسب و کارها مبلغ یک میلیون تومان از محل منابع بانکی به صورت تسهیلات به حساب یارانه بگیران که ۲۳ میلیون خانوار هستند، واریز نماید.
منابع تأمین مالی این وام از محل منابع بانکی بود و در ابتدا پیشبینی شده بود که این تسهیلات با سود ۱۲ درصد و بازپرداخت ۲۴ ماهه به حساب یارانه متقاضیان واریز و اقساط آن در هر ماه از همین حساب کسر شود.
اما با بیان رئیس جمهوری این تسهیلات به صورت قرض الحسنه و به چهار درصد تغییر نمود. یعنی سود ۱۲ درصدی میان دولت و مردم تقسیم شد و چهار درصد آنرا یارانه بگیر متقاضی وام و هشت درصد دیگر را دولت پرداخت کند.
مدت بازپرداخت این تسهیلات هم از ۲۴ ماه به ۳۰ ماه افزایش یافت و بر این اساس مقرر شد ماهیانه ۳۵ هزار تومان از حساب سرپرستان خانوار دریافت کنندگان وام کسر شود.
براساس اعلام ۲۲ خردادماه دولت، در مجموع ۲۱ میلیون و ۵۱ هزار و ۳۹۳ خانوار معادل ۸۷ درصد از کل خانوارهای یارانه بگیر تسهیلات مذکور را دریافت نمودند و پرونده این تسهیلات به صورت رسمی بسته شد.
کسر اقساط وام یک میلیونی مطابق اعلام دولت از تیرماه آغاز شد و تا کنون پنج قسط معادل معادل ۱۷۵ هزار تومان از حساب خانوار کسر شده است. ۲۵ قسط دیگر هم طی ماههای آینده از حساب بانکی یارانه افراد کسر می شود. آخرین قسط وام یک میلیون تومانی آذر سال ۱۴۰۱ کسر خواهد شد.منبع:

1399/08/26
21:32:44
5.0 / 5
1587
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید