رئیس اتاق تعاون :

تصمیمات خلق الساعه آثار تحریم را دوچندان كرد

تصمیمات خلق الساعه آثار تحریم را دوچندان كرد رئیس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: فقط قسمتی از بی ثباتی قیمت ها مربوط به تحریم است، اما تصمیمات خلق الساعه و غیركارشناسی متولیان، آثار تحریم را دوچندان كرده و به مانعی بر سر راه تولید تبدیل گشته است.بهمن عبدالهی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد موانع تولید در کشور، گفت: هم اکنون سه مانع عمده در راه تولید کشور وجود دارد؛ مورد نخست غیرقابل پیش بینی بودن قیمت مواد اولیه و محصولات است، مورد دوم بی ثباتی مقررات، دستورات و بخشنامه های دستگاه های اجرائی و مورد سوم عدم تامین مالی کافی است.
رئیس اتاق تعاون ایران اضافه کرد: قسمتی از علت بی ثباتی قیمت مواد اولیه ناشی از تحریم است و نمی توان تحریم را نادیده گرفت اما بخشی هم به تصمیمات داخلی برمی گردد که اثرات تحریم ها را دوچندان کرده است.
وی افزود: در موضوع دوم یعنی بی ثباتی مقررات باید بگویم که این مساله دیگر به تحریم مربوط نیست بلکه مستقیم به تصمیمات داخلی مربوط می شود. در واقع هر روز تصمیمات خلق الساعه و بعضاً بدون مطالعه و غیرکارشناسی گرفته و ابلاغ می شود که آثار سو آنرا مدتی بعد به صورت مستقیم در تولید می بینیم.
عبدالهی اظهار داشت: مورد سوم یعنی عدم تامین مالی هم به تحریم مربوط نمی گردد. وقتی هر روز در کشور فریاد می زنیم که رشد نقدینگی غیرقابل کنترل شده و به تعبیری روزی دو هزار میلیارد تومان به آن اضافه می شود یعنی باید با سیاست هایی این نقدینگی را به بخش های تولیدی و مولد کشور هدایت کرد که این امر با تصمیمات داخلی امکان پذیر است.
رئیس اتاق تعاون ایران اشاره کرد: بدین سبب ما می توانیم فشار تحریم را در قسمتی از بی ثباتی قیمت مواد اولیه و محصولات ببینیم ولی در مشکلات دیگر بحث داخلی مطرح بوده و متولیان باید امور را تسهیل کنند.
وی اشاره کرد: اگر این ۳ مشکل به نحوی حل شود حتما شاهد جهش تولید خواهیم بود.


منبع:

1399/08/29
11:58:02
5.0 / 5
1065
تگهای خبر: تولید , دستگاه , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید