اختصاصی كاروخدمت

۱۰ میلیارد ریال وام برای ۱۰۰ نفر مشاغل خانگی در استان سمنان ایجاد كرد

۱۰ میلیارد ریال وام برای ۱۰۰ نفر مشاغل خانگی در استان سمنان ایجاد كرد ایرنا- مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی استان سمنان اظهار داشت: پرداخت 10 میلیارد و 970 میلیون ریال تسهیلات مشاغل خانگی از شروع امسال تا آبان سبب اشتغالزایی برای 100 نفر شد.


اسماعیل غنیان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: سهمیه استان سمنان از محل تسهیلات مشاغل خانگی برای امسال ۵۰ میلیارد ریال است و تا کنون طرح هایی به ارزش ۴۸ میلیارد و ۹۴۴ میلیون ریال به بانک معرفی گردید که به نوبت تسهیلات در حال پرداخت به متقاضیان است.
وی افزود: بیشترین متقاضیان دریافت تسهیلات اشتغال خانگی در استان را زنان می سازند که نشاندهنده نقش آفرینی زنان در عرصه کار و تولید است.
غنیان درباره روند اعطا تسهیلات مشاغل خانگی، بیان کرد: متقاضیان این تسهیلات باید بعد از ثبت نام در سامانه ملی کارا و مراجعه به دستگاه مورد نظر، مدارک مورد نیاز را بمنظور بررسی به دبیرخانه کارگروه اشتغال تحویل دهند.
وی افزود: فعالیت در زمینه صنایع دستی مانند قالیبافی، گلیم بافی، کشاورزی، خیاطی و کشت گیاهان دارویی، عمده درخواست ها برای دریافت تسهیلات اشتغال خانگی است.
غنیان بیان کرد: سال قبل سهمیه استان سمنان از تسهیلات مشاغل خانگی ۵۶ میلیارد ریال بود که ۵۴ میلیارد و ۷۳۴ میلیون ریال در قالب تسهیلات پرداخت و برای ۴۸۲ نفر اشتغالزایی شد.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان اظهار داشت: یکی از راهبردهای اصولی برای تحقق رویکردجهش تولید و اشتغال پایدار، پشتیبانی از کسب وکار خانگی با تاکید بر ظرفیت های بومی است و پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به سبب ارزان و کم هزینه بودن و درآمدزایی بالا سال قبل با استقبال مردم و خصوصاً زنان مواجه گردید.
سهمیه استان سمنان سال ۹۷ از تسهیلات مشاغل خانگی حدود ۱۱۲ میلیارد ریال بود که حدود ۹۲ درصد سهمیه اعتباری در قالب تسهیلات پرداخت گردید.1399/09/12
23:08:42
5.0 / 5
1115
تگهای خبر: اشتغال , تولید , دستگاه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید