مركز آموزشی فنی و تخصصی متالورژی اسدآباد بهره برداری می شود

مركز آموزشی فنی و تخصصی متالورژی اسدآباد بهره برداری می شود به گزارش کاروخدمت همدان _ ایرنا _ مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت: مرکز آموزش مهارت های فنی و تخصصی متالورژی شهرستان اسدآباد با هدف حرفه آموزی برای ایجاد فرصت های شغلی پایدار در جهت تحقق شعار محوری جهش تولید بهره برداری می شود.


«وهب مختاران» روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: شروع به کار مرکز آموزشی متالورژی اسدآباد بعنوان مرکز مهارت آموزی تخصصی غرب کشور با توانمندسازی افراد علاقهمند و عرضه آموزش های فنی و مهارتی نقش موثری در تکمیل برنامه های دولت در زمینه فراهم آوردن فرصت های مولد و پایدار شغلی در این منطقه دارد.
وی عنوان کرد: این مرکز مهارت آموزی با استفاده از توان کارشناسان سازمان آموزش فنی و حرفه ای و با سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه آموزش، تولید و اشتغال زایی راه اندازی و فعال گشته است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اظهار داشت: فعالیت این مرکز زمینه مناسب عرضه آموزش های فنی، تخصصی و مهارتی به متقاضیان و افرادجویای کار به خصوص دانشجویان و دانش آموزان رشته کار و دانش را فراهم می آورد.
مختاران عنوان کرد: آموزش رشته ریخته گری تحت فشار یکی از بخش های مهم این مرکز تخصصی است که می تواند استان همدان را به قطب فعالیت این رشته در منطقه تبدیل کند، به نحوی که ظرفیت ریخته گری تحت فشار در تولید تعداد زیادی از قطعات با کیفیت، دقت بالا در اندازه و در ساخت دیواره ها و پله های نازک از جنس فلزات سبک در چارچوب های فلزی کاربرد فراوانی دارد.
وی تصریح کرد: یکی از مزایای این روش تولید قطعات بسیار نازک و با استقامت بسیار زیاد است که ساخت آن با دیگر روش های ریخته گری ممکن نیست.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان اضافه کرد: همینطور برگزاری و عرضه دوره های آموزشی آبکاری نمونه های مختلف فلزات مانند نیکل و کروم و همینطور تولید و آموزش ساخت دستگیره های سرامیکی برای اولین بار در این مرکز فنی و تخصصی انجام می شود.
مختاران، توسعه صنایع مرتبط را یکی از مهم ترین مزیت های مهارت آموزی دراین رشته های فنی عنوان نمود و اظهار داشت: ارتقای فرهنگ مهارت و کارآفرینی همچون مهم ترین اهداف مراکز آموزشی فنی و حرفه ای است چونکه با مهارت آموزی به افراد توانمند، زمینه ایجاد فرصت های شغلی برای این افراد فراهم می شود.
شهرستان اسدآباد دارای سه مرکز آموزشی و تخصصی ویژه خواهران و برادران است که آموزش های مرتبط برای کسب مهارت در رشته های فنی متالورژی، اتوماتیک، برق کار ساختمان، برق کار خودرو، جوشکاری، هنرهای تجسمی، صنایع چوب، کشاورزی و کیف دوزی را عرضه می کند.منبع:

1399/09/27
11:42:11
5.0 / 5
1307
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید