رئیس سازمان فنی و حرفه ای:

آموزش مهارت ها لازمه جهش تولید است

آموزش مهارت ها لازمه جهش تولید است ایرنا- رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور اظهار داشت: شعار جهش تولید مبتنی بر نگرش توسعه ای با شناخت نیازها و تفاهم ملی از مسیر آموزش های مهارتی محقق می شود.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، علی اوسط هاشمی شامگاه چهارشنبه در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی استان سمنان در اتاق بازرگانی استان اظهار داشت: اگر نگرش توسعه ای درست و عمیق بر نیازها با هدفمندی عالی شکل گیرد، جهش تولید اتفاق می افتد و اراده و تفاهم ملی لازمه رسیدن به جهش تولید است.
وی خاطرنشان کرد: امروز مجمع جهانی اقتصاد که فعل و انفعالات اقتصاد جهانی را رصد می کند، با این انقلاب بزرگی که در بخش فناوری اطلاعات و فناوری و هوش مصنوعی در حال شکل گیری است، بر این باور است که باید به سمت عزم یادگیری هدفمند و عزم مهارت آموزی حرکت کرد.
وی اضافه کرد: یادگیری هدفمند و مهارت آموزی، لزوم اقتصاد نو و لازمه رسیدن به نیروی انسانی توانمندی است که از عهده دستاوردهای امروز فناوری برمی آید.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور ضمن اشاره به اینکه نگاه حکومت و مردم به مهارت آموزی مطلوب نمی باشد اظهار داشت: نه حکومت توانسته فرهنگ مهارت آموزی هدفمند را به درستی ترویج دهد و نه خانواده ها به درستی فرزندان خویش را به راه مهارت آموزی سوق می دهند.
هاشمی، جابه جایی ارزش ها را در جامعه تهدیدی برای سرمایه انسانی کشور دانست و اظهار داشت: جامعه امروز به جای توانمندی افراد، برای مدرک دانشگاهی بدون توجه به مهارت ارزش قایل می شود که اصلاح این نگرش نیازمند فرهنگسازی است.
وی ضمن اشاره به اینکه توسعه برخی کشورهای آسیایی سبب می شود آینده اقتصادی متعلق به آسیا باشد اظهار داشت: ایران هم با هدفگذاری و برنامه ریزی می تواند یکی از معجزات اقتصادی آینده باشد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: فعالان بخش خصوصی آینده اقتصادی یک استان و یک کشور را رقم می زنند و بدون بخش خصوصی، سازمان آموزش فنی و حرفه ای معنای حقیقی خویش را از دست می دهد.
وی بیان نمود: سند ملی راهبری استان سمنان، بدون در نظر گرفتن نقش اتاق بازرگانی و بخش خصوصی کاربردی ندارد چونکه دولت محوری فقط در حکمرانی کاربرد دارد و محوریت توسعه از آن ملت است.
هاشمی ضمن اشاره به مردم محور بودن آموزش اظهار داشت: هر کارگاه جدید در هر نقطه از کشور می تواند یک آموزشگاه فنی و حرفه ای باشد.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: همه نیازهای جامعه از راه دانشگاه قابل رفع نیست و نگاه قانونگذاری دولت، سرمایه گذاری در نیروی انسانی با ارتقای مهارت است.
وی افزود: هر میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در راه آموزش به تایید سازمان فنی و حرفه ای برسد، از مالیات واحد تولیدی کسر می شود.
هاشمی ضمن بیان اینکه نگاه امروز به استاندارد باید تغییر کند اظهار داشت: ۲ هزار استاندارد جدید در کمتر از یک سال تولید شد که ۲۰۶ استاندارد در ارتباط با پتروشیمی عسلویه و ۳۶۰ استاندارد در ارتباط با جهاد کشاورزی است.
در این نشست فعالان اقتصادی حوزه های مختلف استان سمنان مسائلی درباره صدمه های آموزش، نیازهای بخش تولید در تربیت نیروی انسانی، لزوم های جهت دهی به آموزش های مهارتی و چشم انداز و نقش فناوری در فعالیت واحدهای تولیدی نکاتی بیان نمودند.
رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور طی سفری سه روزه جهت شرکت در آیین معرفی مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان و افتتاح و بازدید از مراکز آموزش های مهارتی به این استان سفر کرد.
۶۴۴ نفر از مهارت جویان اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان سمنان نیمه نخست سال جاری در محیط کار واقعی آموزش های مهارتی فراگرفتند.
هشت هزار و ۲۲۵ نفر نیمه نخست سال جاری، با وجود شیوع ویروس کرونا، در بخش دولتی و مراکز غیردولتی استان آموزش های مهارتی فراگرفتند.
۲۸۶ مرکز فعال آموزش دولتی و غیردولتی فنی وحرفه ای در استان سمنان وجود دارد.


1399/10/18
14:40:31
0.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید