شامخ آذرماه منتشر شد؛

بهبود وضعیت ساختمان در آذر ماه

بهبود وضعیت ساختمان در آذر ماه بررسی آماری صنعت ساختمان در آذر ماه از آن حکایت می کند که عدد شامخ کل ۶۰.۶۷ بوده است که نشان دهنده بهبود وضعیت بخش ساختمان در آذر ماه نسبت به آبان است.به گزارش کاروخدمت به نقل از اتاق تعاون ایران، با استناد به اظهارات فعالان ساختمانی، عدد شامخ ساختمان در آذر ماه نسبت به ماه قبل افزایش پیدا کرد. دو شاخص میزان سفارشات جدید و میزان فعالیتهای انجام شده نسبت به ماه گذشته افزایش مطلوبی را تجربه کردند.
شاخص های میزان مواد اولیه خریداری شده و سرعت انجام سفارشات به یک میزان افزایش یافتند. شاخص میزان بکارگیری نیروی انسانی تغییر چندانی نسبت به ماه قبل نداشت. روند رشد دو شاخص قیمت خرید مواداولیه و قیمت فروش، نسبت به ماه گذشته کاهش پیدا کرد.
کمبود عرضه بخشی از مواد اولیه بخصوص در اقلام وارداتی منجر به افزایش شاخص میزان کارهای معوق شد که مشکلات در ارتباط با ثبت سفارشات و ترخیص مواد اولیه و تغییرات مداوم قوانین، همچون موانع اعلام شده از جانب فعالان این حوزه بود.
عدم نظارت بر توزیع مواد اولیه نظیر آهن و فولاد و افزایش مجدد قیمت این اقلام هم از دیگر مشکلات مطرح شده در صنعت ساختمان است. شاخص میزان مصرف حامل های انرژی هم بیشتر شد. شاخص صادرات این بخش نسبت به ماه گذشته تفاوت محسوسی نداشت. شاخص میزان فروش هم افزایش پیدا کرد.
فعالان بخش ساختمان با عنایت به ثبات نسبی موجود در قیمت برخی اقلام و هم نزدیکی به ماه های پایانی سال، افزایش فعالیتهای کسب و کار خویش را در دیماه پیشبینی کردند.
صنعت ساختمان بر مبنای استاندارد بین المللی طبقه بندی کلیه فعالیتهای اقتصادی (ISIC)، به سه گروه اصلی ساخت بنا، مهندسی عمران و فعالیتهای ساخت و ساز تخصصی ساختمان دسته بندی می شود. در یک تقسیم بندی دیگر، بخش ساختمان شامل دو بخش کلی مسکونی و غیرمسکونی (تجاری و عمرانی) است.
در بخش مسکونی تحت تاثیر عواملی نظیر ثبات نسبی نرخ ارز و به دنبال آن رشد کمتر یا حتی ثبات نسبی قیمت برخی مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز این بخش، متوسط قیمت معاملات مسکن نسبت به ماه گذشته (در تهران بعنوان نمونه آماری بزرگ از کل کشور) کاهش پیدا کرد و میزان پیشرفت فعالیتهای ساخت و ساز بخش مسکونی بیشتر شد. در بخش های عمرانی به علت عدم تحقق بودجه عمرانی، پیشرفتی در میزان فعالیت ها نسبت به ماه گذشته گزارش نشد.منبع:

1399/10/20
19:26:31
0.0 / 5
565
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید