ساخت خانه در قالب طرح اقدام ملی هدیه دولت به كارگران ساوجی است

ساخت خانه در قالب طرح اقدام ملی هدیه دولت به كارگران ساوجی است به گزارش کاروخدمت دبیر خانه کارگر ساوه و زرندیه اظهار داشت: ماهیت کارگری شهرستان ساوه و وجود زمین های فراوان زمینه مساعدی برای ساخت شهرکی ویژه این قشر زحمتکش در قالب طرح اقدام ملی است که می تواند هدیه ماندگار دولت تدبیر و امید برای کارگران باشد.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، «داود میرزایی» روز پنجشنبه در نشستی که با حضور استاندار مرکزی، نماینده مردم ساوه و زرندیه و تعدادی از کارگران در خانه کارگر برگزار شد، اضافه کرد: نگرانی جامعه کارگری به خاطر اقدام احتمالی مجلس شورای اسلامی درباب حذف ارز ۴۲ هزار ریالی است که بنظر ما بهتر است بجای این اقدام، با نظارت قاطع و جدی مانع از وقوع هرگونه سو استفاده از منابع موجود شوند برای اینکه در صورت تحقق این مساله، حقوق کارگران باید به صورت متناسب افزایش یابد.
وی اظهار نمود: اگر مقرر است تک نرخی شدن ارز اتفاق بیفتد، باید معیشت کارگران هم مدنظر باشد و شک نداریم که مجلس شورای اسلامی در این رابطه دغدغه جدی دارد.
بگفته او، مطابق ماده ۴۱ قانون کار فقط شورای عالی کار می تواند برای افزایش حقوق کارگران تصمیم بگیرد و انتظار داریم ارگانهای دیگر تابع تصمیم این نهاد باشند و نمایندگان مجلس هم حمایت کنند تا منافع کارگران تضییع شود.
میرزایی اظهار داشت: بی تفاوتی نسبت به حقوق کارگران از طرف کارفرمایان موجب افزایش تجمعات کارگری می شود و امسال نمونه های زیادی از این اعتراضات را در شهرستان ساوه شاهد بودیم.
دبیر خانه کارگر ساوه و زرندیه اظهار نمود: تعدادی از کارگران ساوه را به بهانه اتمام قرارداد با سابقه بیش از ۲۰ سال اخراج کرده اند که این مسأله با هیچ منطقی سازگار نیست و باید بساط قراردادهای موقت که نوعی برده کشی نوین است نیز جمع شود برای اینکه متناسب با شأن نظام اسلامی نیست.
وی افزود: کارگران ساختمانی نیز در دوران کرونا بسیار مظلوم واقع شدند و در حالی که اغلب اقشار مانند فرهنگیان و کارگران شاغل در صنایع مزایایی داشتند اما آنها هیچ کمکی دریافت نکردند و موارد زیادی از مبتلاشدن و فوت هم میان این قشر صورت گرفت که لازم است برای جبران کم و کاستی زندگی آنها تدبیری اتخاذ شود.
وی ابراز امیدواری کرد که روند بیمه و همسان سازی حقوق کارگران تامین اجتماعی با شتاب بیشتری در سطح کشور اجرا شود.
میرزایی با اشاره به وضعیت نامناسب مسیر دسترسی به شهر صنعتی کاوه که با عرض کم و ترافیک سنگین همیشه محل بروز حوادثی برای خدمات ایاب و ذهاب کارگران می شود، پیشنهاد کرد که سه کیلومتر از این مسیر که مشکلات مذکور را دارد تعریض شود.
وی اظهار داشت: باتوجه به ماهیت کارگری شهر ساوه و وجود زمین های فراوان، انتظار و خواسته جامعه کارگری شهرستان از دولت تدبیر و امید این است که در قالب طرح اقدام ملی مسکن نسبت به ساخت واحدهای مسکونی در قالب یک شهرک کارگری اقدام گردد تا این قشر سقفی بالای سر خود داشته باشند.
افزون بر ۶۵ هزار کارگر در بیش از ۹۰۰ کارخانه و واحد صنعتی و تولیدی شهرستان های ساوه و زرندیه فعالیت می نمایند.منبع:

1399/10/27
12:53:36
0.0 / 5
602
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید