شاغلان مشاغل خانگی از مزایای بیمه صندوق روستاییان بهره مند می شوند

شاغلان مشاغل خانگی از مزایای بیمه صندوق روستاییان بهره مند می شوند به گزارش کاروخدمت معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: با رایزنی های انجام شده، شاغلان در حوزه مشاغل خانگی از مزایای بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بهره مند می شوند.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «عیسی منصوری» در نشست ستاد ساماندهی پشتیبانی از مشاغل خانگی اظهارداشت: با راه اندازی سامانه مشاغل خانگی، دسترسی دست اندرکاران در سطح سیاست گذاری و اجرا به همه داده ها به صورت آنلاین فراهم می شود.
وی ضمن اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک بین وزارتخانه های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: این تفاهم نامه برای استاندارد سازی محصولات مشاغل خانگی بر مبنای الگوهای نظام پزشکی منعقد شده و یک گام به جلو در این عرصه قلمداد می شود.
معاون توسعه کارآفرینی اضافه کرد: اتصال شاغلین حوزه مشاغل خانگی به واحدهای تولیدی بعنوان یکی از اولویت های وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در دست اقدام است و نقطه عطفی در این عرصه به حساب می آید.
وی با تکیه بر اینکه باید نگاه کار در منزل به کار از منزل تغییر پیدا کند، خاطرنشان کرد: این رویکرد یکی از مولفه های اصلی در حوزه مشاغل خانگی به حساب می آید.
منصوری بر لزوم استفاده از شرکتهای پیشران به منظور اتصال شاغلین در حوزه مشاغل خانگی به کسب و کارهای تولیدی تصریح کرد و اضافه کرد: سهم هر دستگاه در این عرصه باید مشخص شود.
۱۲۲ هزار نفر، تسهیلات مشاغل خانگی دریافت کرده اند
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی پشتیبانی از مشاغل خانگی ضمن تشریح گزارش عملکرد این وزارتخانه در فرآیند توسعه مشاغل خانگی اظهار داشت: تابحال امکان بهره مندی ۹۱ درصد از متقاضیان مشاغل خانگی از بیمه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر فراهم گشته است.
وی ضمن اشاره به اینکه از سال ۹۶ تا آذر۹۹ تعداد ۶۴۳ هزار نفر در سامانه ساماندهی مشاغل خانگی ثبت نام کرده اند، اضافه کرد: تابحال بیشتر از ۲۰۰ هزار مجوز در این عرصه صادر گردیده است.
«مهناز امامدادی» به ترکیب سنی و جنسی متقاضیان مشاغل خانگی اشاره نمود و اضافه کرد: در جامعه هدف مشاغل خانگی ۷۶ درصد از متقاضیان را بانوان و ۲۴ درصد را آقایان می سازند.
وی خاطرنشان کرد: ۵۲ درصد دریافت کنندگان مجوز مشاغل خانگی بین ۲۰ تا ۴۰ سال سن دارند ۴۳ درصد بین ۴۰ تا ۶۰ سال و ۵ درصد بالای ۶۰ سال سن دارند.
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی پشتیبانی از مشاغل خانگی ضمن اشاره به اینکه ۱۲۲ هزار و ۵۰۰ نفر، تسهیلات مشاغل خانگی را دریافت کرده اند، اظهار داشت: همینطور از محل تسهیلاتی که به کسب و کارهای صدمه دیده در شرایط انتشار کرونا اختصاص دارد، تابحال ۱۰۵ میلیارد تومان تسهیلات به ۲۳ هزار نفر از فعالین حوزه مشاغل خانگی پرداخته شده است.
وی ضمن اشاره به اینکه تابحال ۱۹۸ هزارو ۶۰۰ فرصت شغلی در حوزه مشاغل خانگی بوجود آمده است، اضافه کرد: حدود ۱۰ درصد از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری به مشاغل خانگی اختصاص یافته است.
امامدادی اضافه کرد: ۶۲۷ میلیارد تومان از محل اشتغال روستایی و عشایری به مشاغل خانگی اختصاص یافته که در مجموع ۳۱ هزار شغل از محل این تسهیلات در حوزه مشاغل خانگی بوجود آمده است.
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی پشتیبانی از مشاغل خانگی با اشاره به اینکه با همکاری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مقرر شد برای رشته های کشاورزی، صنعت، خدمات و صنایع دستی امکان استفاده مزایای این بیمه فراهم گردد، خاطرنشان کرد: متقاضیان مشمول استفاده از این بیمه می توانند از مزایای بازنشستگی و مستمری این صندوق هم استفاده کنند.
امامدادی اضافه کرد: متقاضیان در این رشته ها می توانند از اول بهمن ماه با رفتن به سایت صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستاییان و عشایر به نشانی www.roostaa.ir در این سایت ثبت کنند.
وی ضمن اشاره به صدور گواهی انطباق محصولات مشاغل خانگی اظهار داشت: با صدور این گواهی، محصولات مشاغل خانگی با اطمینان بیشتری راهی بازار می شود.
رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی پشتیبانی از مشاغل خانگی ضمن اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۷ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دنبال صدور مجوز الکترونیکی برای مشاغل خانگی بوده است، خاطرنشان کرد: با همکاری دفتر توسعه فناوری اطلاعات، ارتباطات و تحول اداری این وزارتخانه، در سال ۹۸ صدور مجوز الکترونیکی در حوزه مشاغل خانگی در ۴ استان آغاز و با عنایت به نتایج به دست آمده، صدور مجوز الکترونیکی در حوزه مشاغل خانگی از آغاز سال ۱۳۹۹ عملیاتی شد.منبع:

1399/10/29
11:15:31
0.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید