معاون توسعه روستایی:

۵۱۸ روستا بازار در كشور ایجاد می شود

۵۱۸ روستا بازار در كشور ایجاد می شود معاون توسعه تعاونی ها و تشکل های سازمان مرکزی تعاون روستایی با اشاره به اینکه حذف واسطه باعث افزایش سود کشاورز و روستایی و کاهش قیمت ها می شود، اظهار داشت: تعداد ۵۱۸ روستا بازار به منظور فروش تولیدات روستایی در شهرهای کشور ایجاد می شود.


به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، محمدرضا شاه پسند روز دوشنبه در بازدید از شبکه تعاون روستایی شهرستان بناب آذربایجان شرقی اظهار نمود: در حوزه تعاون روستایی و با حذف واسطه ها، تولیدات و محصولات کشاورزی، باغی و روستایی به صورت مستقیم به شهرها و دست مردم می رسد.
وی افزود: در برنامه کلی در تشکل ها در نظر داریم با هماهنگی با امور اقتصادی، نهاد ریاست جمهوری و با گرفتن وام هایی با درصد کم برای پشتیبانی از تشکل ها زمینه عرضه خدمت به کشاورزان را فراهم نماییم.
وی همینطور با تکیه بر روند توسعه و پویایی تعاونی ها اظهار نمود: تعاونی در شهرستان ها روند خوبی دارد اما بیشتر تعاونی های کشور احتیاج به اصلاح داشته و با عنایت به مبنای بسیار قدیمی تعاون، اگر بتوانیم تغییراتی را که مدنظر داریم شکل دهیم خدمات بسیار خوبی به کشاورزان و سهامداران عرضه می شود.
شاه پسند ضمن اشاره به این مورد که استفاده از زیرساخت های خوب شبکه از مسیر اصلی تعاون منحرف شده است، اضافه کرد: این خدمات نباید فقط در حوزه مبادلات و توزیع نهاده ها و سوخت باشد بلکه در حوزه خدمات فنی، واحدهای تولیدی و کشاورزان و در چارچوب زنجیره ارزش هم با عنایت به قابلیت زیرساختی تعاونی ها، باعث افزایش بهره وری و در نهایت سود کشاورزان شود.
معاون توسعه تعاونی ها و تشکل های سازمان مرکزی تعاون روستائی ایران اظهار نمود: تعاونی ها با عنایت به اساسنامه بسیار قوی که دارند باید از جنبه قدرت وارد شده و از خرد جمعی بهره بگیرند و به حوزه های زنجیره ارزش وارد شوند.
شاه پسند اظهار داشت: در این میان مدیرعامل تعاونی نقش مهمی دارد و می تواند با در اختیار داشتن اطلاعات بالا، باعث سودآوری بیشتر تعاونی ها شود.

شبکه تعاونی های روستایی دارای ۲ هزار و ۹۴۱ شرکت تعاونی روستایی بوده و با حدود ۴.۵ میلون نفر عضو در بیشتر از ۵۶ هزار روستا و با سرمایه۴۴۰ میلیارد ریال فعال است.1399/11/06
17:51:07
0.0 / 5
458
تگهای خبر: اقتصاد , تعاونی , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید