تاكید شریعتمداری بر استفاده حداكثری از ظرفیت های ساخت داخل در كشتیرانی

تاكید شریعتمداری بر استفاده حداكثری از ظرفیت های ساخت داخل در كشتیرانی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر استفاده حداکثری از ظرفیت های ساخت داخل در کشتیرانی تاکید و با ابراز شادمانی از تأمین نیازها و کادر فنی در داخل کشور، نسبت به افزایش این سهم ابراز امیدواری کرد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «محمد شریعتمداری» در نشستی با «محمدرضا مدرس خیابانی» مدیر عامل شرکت گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (بزرگ ترین هلدینگ حمل و نقل کشور) و برخی از کارکنان این مجموعه اظهار داشت: امروز گروه کشتیرانی در شرایط جنگ اقتصادی نابرابر، به یکی از اتاق های جنگ ضد تحریم های ظالمانه تبدیل گشته است.
وی تصریح کرد: در شرایط عادی کار کردن امری طبیعی است اما آنچه اهمیت فعالیتهای گروه کشتیرانی را چندین برابر می کند، کار در شرایط تحریم است.
وزیرتعاون اضافه کرد: گروه کشتیرانی کشور با فعالیتهای شبانه روزی در حوزه صادرات و واردات، نقشه بدخواهان کشور را برای ایجاد اختلال در نظام کالاهای اساسی نقش بر آب کرده است.
وی افزود: دشمن به دنبال قطع صادرات و واردات کشور بود اما بخش عمده ای از ناکامی بدخواهان نظام، حاصل فعالیت و مسئولیت پذیری کارکنان گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران است.
شریعتمداری تصریح کرد: در شرایط جنگ تحمیلی محدودیت هایی در زمینه نقل و انتقال کالا وجود نداشت و در نهایت حمله ای انجام می شد، اما امروزه سراسر جهان صحنه ای مین گذاری شده در عرصه اسناد، مدارک و نقل و انتقال کالاهاست و باید در این تغییر چینش رفتاری متفاوت داشت.
وی عنوان کرد: امروز سایه شوم تحریم بر سر کشور ما وجود دارد و باید در این شرایط طوری رفتار کرد که امکان سو استفاده وجود نداشته باشد.
وزیر تعاون خاطرنشان کرد: گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس هم برای امنیت و آرامش مردم کشور تلاش می کرد، اما حالا در احاطه تحریم ها و در شرایطی متفاوت در حوزه حکمرانی شرکتی هم امانتدار خوب اموال بازنشستگان است.
شریعتمداری اظهار داشت: باید باردیگر به عظمت گذشته کشتیرانی و صنعت دریایی در هفت دریا بازگردیم، چونکه این صنعت می تواند نقشی عظیم و پر رنگی در تولید، اشتغال و ثروت در کشور ایجاد نماید.
وی ضمن اشاره به سابقه تاریخی کشتی سازی ایرانی ها در گذشته های دور، تصریح کرد: ایجاد صنعت کشتی سازی در کشورمان دور از انتظار و غیر قابل تحقق نیست.
وزیرتعاون اظهار داشت: گروه کشتیرانی درعرصه حمل بار، واردات، صادرات و تأمین نیازهای اساسی مردم در داخل کشور و خیلی از موارد دیگر شبانه روزی تلاش می کند و در خط مقدم جنگ اقتصادی قرار دارد.
وی اضافه کرد: شفافیت، سرلوحه برنامه های گروه کشتیرانی به حساب می آید و از امانت های سپرده شده به این مجموعه در همه عرصه ها به خوبی صیانت می شود.
شریعتمداری افزود: با غیرت و احساس ملی، صرفه جویی و حفظ بیت المال می توان در کشور به دستاوردهای بزرگ رسید و در گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران شاهد دل سوزی برای دست یافتن به اهداف بزرگ هستیم.
وی یادآورشد: انتصاب مدیران جوان، اندیشه ورز و خلاق در خانواده وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی نتایج بسیارخوبی به دنبال داشته است.
وزیر تعاون افزود: باید همه ما برای روزهای باقی مانده تا انتهای فعالیت دولت تدبیر و امید برنامه ریزی درست و اجرایی داشته باشیم تا بتوانیم به عرضه خدمات استمرار ببخشیم.
وی در حاشیه این نشست صمیمانه با اهدای لوح افتخاری از خدمات و زحمات «مدرس خیابانی» مدیر عامل شرکت گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران که اخیرا نام وی به لیست تحریم ها اضافه شده تقدیر و ازبخش های مختلف گروه کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بازدید کرد.منبع:

1399/11/11
13:25:37
0.0 / 5
497
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید