معاون وزیر كار:

۷۳۰ هزار نفر بیمه بیكاری كرونا گرفتند

۷۳۰ هزار نفر بیمه بیكاری كرونا گرفتند معاون وزیر کار اظهار داشت: حدود ۷۳۰ هزار نفر مورد حمایت بیمه بیکاری کرونا قرار گرفتند و همچنان محدودیتی برای تدوام این حمایت برای مشمولین قانون کار و تأمین اجتماعی و بیمه بیکاری وجود ندارد.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی در نشستی با برخی از مدیران و مسئولین واحدهای مشکل دار استان خراسان جنوبی اظهار داشت: عمده بحث ها در مورد ایجاد واحدهای جدید است در حالیکه حفظ اشتغال موجود که سرمایه های کلانی در گذشته برای تولید صرف شده هم حائز اهمیت می باشد. با همکاری سایر دستگاههای مربوطه اجازه نخواهیم داد تولید یا اشتغال واحدهای تولیدی فعال یا نیمه فعال از بین برود.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: یکی از معضلات موجود این است که تعریف واحدی از مشکلات واحدهای تولیدی در سطح استانی و ملی که مورد وثوق عمومی باشد نداشته ایم.
شاکرمی خاطرنشان کرد: بعضی از مشکلات واحدهای تولیدی در چارچوب اختیارات استانی قابل حل و فصل است و برخی دیگر باید در سطح ملی پیگیری، بررسی و رفع مشکل شود.
وی اظهار داشت: عدم عرضه تعریف استانداردی از مشکلات واحدها در سطح استانی و ملی همچون موانع موجود در این حوزه است.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: ابتدا باید تعریف واحدی از مشکلات داشته باشیم و آنرا با قوانین و مقررات تطبیق دهیم و با استفاده از اختیارات استانی و ملی اجازه ندهیم واحدهای تولیدی مشکل دار متوقف شوند.
۷۳۰ هزار نفر بیمه بیکاری گرفتند
وی ضمن اشاره به شیوع کرونا و مشکلاتی که در بخش های مختلف اقتصادی به دنبال داشت اظهار داشت: برای پشتیبانی از مشاغل صدمه دیده از کرونا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی چند اقدام اساسی را در دستور کار قرار داد. در این حوزه ۱۴ رسته مشاغل شناسایی شدند که مورد حمایت های بیمه ای و تسهیلات قرار گرفتند.
شاکرمی افزود: در بخش بیمه بیکاری حدود ۷۳۰ هزار نفر مورد حمایت قرار گرفتند و همچنان محدودیتی برای تدوام این حمایت برای مشمولین قانون کار و تأمین اجتماعی و بیمه بیکاری وجود ندارد.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: همینطور تسهیلات با نرخ ۱۲ درصدی در اختیار رسته های صدمه دیده از کرونا قرار گرفت که در خراسان جنوبی ۶۰ درصد اصناف از این تسهیلات استفاده کردند.
وی به حمایت های معیشتی و رفاهی هم اشاره و بیان نمود: تمامی حمایت های انجام شده با عنایت به توان دولت تنها برای جبران بخش محدودی از مشکلات بوجود آمده بود و بدون شک جبران خسارت ها نیازمند حمایت بیشتری است.
شاکرمی اظهار داشت: در این جلسه برخی از واحدهای تولیدی به عرضه مشکلات واحد پرداختند که درخواست داریم مستندات مربوطه ظرف یک هفته عرضه شود تا بتوان موضوعات در ارتباط با سطح ملی را پیگیری و رفع کرد.
وی اظهار داشت: مواردی که عرضه خواهد شد باید حتما مصوبات استانی را داشته باشد و تلاش می نماییم وضعیت واحدهای مشکل دار را پیگیری و به نتیجه برسانیم.

1399/11/15
12:50:34
0.0 / 5
612
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید