مشاور وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

اصلاح قوانین باید در جهت همراهی با تولید باشد

اصلاح قوانین باید در جهت همراهی با تولید باشد به گزارش کاروخدمت مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: اگر مقرر است اصلاحات و تغییراتی در قوانین و مقررات صورت پذیرد باید این اصلاحات در جهت همراهی با تولید، صیانت از نیروی کار، پایداری بنگاه اقتصادی و توسعه و تثبیت اشتغال باشد.


کریم یاوری روز دوشنبه در جلسه شورای هماهنگی دستگاه های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زنجان به ضرورت تهیه بانک اطلاعاتی جامع و کاملی از بنگاه های اقتصادی مشکل دار در کشور اصرار کرد و اضافه کرد: همه مسائل موجود در بنگاه های اقتصادی مشکل دار، فقط نقدینگی نیست.
وی با اعلان اینکه مشکلات این نوع بنگاه ها به ۲ دسته "برون کارگاهی" و "درون کارگاهی" قابل دسته بندی است، گفت: همچون مشکلات درون کارگاهی اختلاف بین سهامداران و در مواردی هم سوء مدیریت است؛ البته کمبود نقدینگی، بدهی معوق به بانک ها و بالا بودن هزینه های تولید نیز همچون مشکلات درون کارگاهی هستند.
یاوری اظهار داشت: مشکلات برون کارگاهی شامل تحریم های ظالمانه، واردات بی رویه کالاهایی که مشابه آن در داخل تولید می شود قاچاق کالا، مطالبات برجای مانده بنگاه ها از سازمان ها و دستگاهها و عدم فروش محصولات در بازارهای خارجی است.
مشاور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در زنجان با هماهنگی و پیگیری مدیران استانی رسیدگی به وضعیت بنگاه های مشکل دار به خوبی پیش می رود.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، بگفته استاندار زنجان، طبق گزارش ستاد کشوری، این استان در فاکتورهای مختلف در رابطه با عملکرد کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، در رتبه ها و جایگاه های برتر (اول تا سوم) کشور قرار گرفت.
این شاخص ها شامل تعداد برگزاری جلسات، موثر بودن و پیگیری مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید است.منبع:

1399/11/16
23:23:31
0.0 / 5
489
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید