معاون سازمان آموزش فنی و حرفه ای خبر داد:

ارائه آموزش مهارتی به بیش از ۳۵۲ هزار زن در ۹ ماهه ۹۹

ارائه آموزش مهارتی به بیش از ۳۵۲ هزار زن در ۹ ماهه ۹۹ معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای از ارائه آموزش مهارتی به 352 هزار و 552 زن از شروع امسال تا اختتام آذرماه آگاهی داد.


به گزارش روز شنبه ایرنا، باتوجه به تحولات بازار کار، در سالهای اخیر مهارت آموزی همیشه مورد توجه سیاست گذاران و دست اندرکاران قرار گرفته است تا افراد متناسب با نیاز بازار کار آموزش و مهارت های لازم را فرا گیرند.
طبق آخرین آمار نیمی از جمعیت ۶۲ میلیون و ۴۴۰ هزار نفری جوانان ۱۵ ساله کشور را زنان می سازند که فقط سه میلیون و ۶۷۰ هزار نفر از آنها شاغل هستند و توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و مهارت آموزی برای این قشر از جامعه امری حیاتیست.
در این زمینه، معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای درباره وضعیت مهارت آموزی زنان در سازمان مربوطه به ایرنا، اظهار داشت: در امتداد تحقق منویات رهبر معظم انقلاب و اسناد بالادستی، یکی از برنامه های مهم این سازمان، آموزش به زنان در گروه های مختلف است.
«علیرضا حاتم زاده» اضافه کرد: با وجود شیوع ویروس کرونا و تعطیلی مراکز آموزشی بخش دولتی و خصوصی در ۹ ماهه امسال، ۳۵۲ هزار و ۵۵۲ نفر دوره معادل ۷۵ میلیون و ۱۵۵ هزار و ۸۴۶ نفر- ساعت آموزش های مهارتی برای زنان ارائه شده است.
وی اشاره کرد: از مجموع این آموزش ها، ۱۴۰ هزار و ۹۲۴ نفر(معادل ۲۷ میلیون و ۱۰۹ هزار و ۹۱ نفر- ساعت) در مراکز دولتی سازمان و ۲۱۱ هزار و ۶۲۸ نفر (معادل ۴۸ میلیون و ۴۶ هزار و ۷۵۵ نفر- ساعت) در آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای سراسر کشور آموزش دیده اند.
معاون آموزش سازمان فنی و حرفه ای اضافه کرد: این آموزش ها برای زنان، در مراکز ثابت خواهران، سکونتگاه های غیر رسمی، مراکز ثابت شهری، روستایی و عشایری، زندان، سیار، صنایع و اصناف، بین کارگاهی و جوار کارگاهی، محیط کار واقعی، جوار دانشگاهی، لطمه دیدگان ناشی از مواد مخدر و مهارت های پیشرفته بعنوان گروه های هدف آموزش های مهارتی اجرا شده است.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، طی سالهای ۹۶ تا ۹۹ حدود ۲۴۸ هزار نفر مجوز مشاغل خانگی دریافت نمودند. در مجوزهای صادره ۷۶ درصد زنان و ۲۴ درصد مردان هستند که ۸۰ درصد این زنان تسهیلات بانکی دریافت نمودند.
همین طور با تصویب طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در سال ۹۶، به پیشنهاد «معصومه ابتکار» معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، این برنامه در ۲۴ استان برای ۶ هزار زن سرپرست خانوار در سال قبل آغاز شد و در ماه های آتی شاهد اتمام این طرح خواهیم بود.


1399/11/20
13:55:26
0.0 / 5
507
تگهای خبر: آمار , بازار كار , توسعه , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید