در خوزستان انجام گرفت؛

انعقاد تفاهم نامه سه جانبه مركز ملی توسعه و توان افزایی شیلات

انعقاد تفاهم نامه سه جانبه مركز ملی توسعه و توان افزایی شیلات معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون از انعقاد تفاهم نامه سه جانبه مرکز ملی توسعه و توان افزایی شیلات ایران در خوزستان خبرداد و اظهار داشت: این تفاهم نامه فرصتی برای اشتغال زایی است.


به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهم نامه سه جانبه مرکز توسعه و توان افزایی شیلات ایران با حضور عیسی منصوری، معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، نبی اله خون میرزایی رئیس سازمان شیلات ایران، ارسلان غمگین مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان و غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان منعقد شد.

عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه این تفاهم نامه فرصتی برای اشتغالزایی منطقه و گامی رو به جلو برای پیشرفت منطقه است، اظهار نمود: در بحث اشتغالزایی کشور فعالیتهای دارای ارزش افزوده و اشتغالزایی در حمایت و اولویت برای توسعه هستند.

وی با بیان اینکه کشاورزی یکی از اولویت های مورد حمایت دولت می باشد، اضافه کرد: شیلات بعنوان یکی از رسته های بخش کشاورزی است که بر مبنای گرایش ها و محصولات تمرکز در این بخش برای موفقیت های بیشتر با بهره وری بالاتر ضروریست.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در سرتاسر کشور بر مبنای محصولات و گرایش ها، قطب ها شناسایی و مبحث حمایت هم تعریف شده که خوزستان بعنوان یکی از نقاط با ظرفیت بالا شناسایی شده است.

وی خاطرنشان کرد: طبق تجربه ما در استان سیستان و بلوچستان ظرفیت صید سواحل آن می تواند اشتغال بیشتری ایجاد نماید. البته در کشورهای دیگر ماهی گیری با دستگاههای خارجی انجام می شود ولی در ایران سنتی است و از تمام ظرفیت ها استفاده نمی گردد.

منصوری افزود: نخستین گام جهت استفاده بیشتر از ظرفیت مجهز کردن صیادان به دستگاه ماهی یاب برای پیدا کردن دسته های ماهی در آب ها است که سبب افزایش صید می شود. به دنبال این مورد صیادان با افزایش صید خود نیازمند ماهی گیری در مناطق دورتر، کشتی پشتیبان و سردخانه های بیشتر می شوند که اشتغال زایی را به دنبال دارد.

وی خاطرنشان کرد: ورود و تجهیز این فعالیت ها در ساز و کار اجرایی نظام تعریف نشده که با همکاری و فعالیت بخش خصوصی و استفاده از ابتکارات در بخش های مختلف کشاورزی و شیلات که در حال انجام می باشد می توان به نقاط کلیدی رسید و سبب افزایش بهره وری و اشتغالزایی شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: بخشی از این اعتبارات برای توسعه این گونه فعالیت ها به خصوص شیلات به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چارچوب برنامه اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر قرار گرفته و بخشی از آن هم به وزارت جهاد کشاورزی سپرده شده است.
منصوری اضافه کرد: برای مرتفع ساختن نقطه ضعف ها در این گونه فعالیت ها در خوزستان نهادی بوجود آمد که مسئولیت مداخله فعال برای رفع مشکلات مشترک بخش شیلات و روشن کردن چراغ های مشترک در صنعت را دارد، چون که خوزستان از ظرفیت های کیفی و کمی و همینطور مدیریتی بالایی در این بخش برخوردار می باشد.

وی به حضور بخش های خصوصی در فعالیتهای بخش شیلات برای افزایش بهره وری و اشتغالزایی تاکید نمود.

1399/11/23
13:01:46
0.0 / 5
468
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید