تولید كیسه هوای خودرو برای نخستین بار در خاورمیانه

تولید كیسه هوای خودرو برای نخستین بار در خاورمیانه شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک از شرکت های تابعه شستا از کیسه هوا (ایربگ) که برای نخستین بار در منطقه خاورمیانه تولید می شود، رونمایی نمود.


مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک روز شنبه درباره فعالیت این شرکت به ایرنا اظهار داشت: این شرکت کامل ترین ماشین آلات برای تولید نخ تایرهای صنعتی در کشور را دارد هم اکنون تمام نیاز داخل را تامین و بیش از ۹۰ درصد سهم تولید نخ تایر در کشور را برعهده دارد.
«حسین صنعان بنیسی» با اعلان اینکه هر شرکتی برای بقا نیاز به توسعه دارد و این توسعه باید پایدار و مستمر باشد، اضافه کرد: در این راستا در وضعیت تحریمی نه فقط به فکر تولید مستمر بودیم، بلکه پا را فراتر گذاشتیم و طرح های مهمی را در کشور بهره برداری کردیم که کشور را از واردات محصول راهبردی بی نیاز نماییم.
وی اظهارداشت: با توجه به این که پارچه ایربگ (کیسه هوا) صد درصد وارداتی است تحقیقاتی انجام دادیم و به این نتیجه رسیدیم که ظرفیت تولید در کشور وجود دارد اما تحریم های ظالمانه سبب شد که هیچ کشوری حاضر به انتقال تکنولوژی نشود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک افزود: با تمام این دشواری ها مهندسان جوان توانستند تکنولوژی داخلی این محصول را به دست آورند و حتی کیفیت پارچه های تولیدی بیش از مشابه اروپایی و چینی است بدین سبب مبادرت به تولید کردیم.
وی اظهار داشت: با تدابیر اندیشیده شده ظرف ۹ ماه تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای تولید این پارچه ها جمع آوری کردیم و طبق پیش بینی ها در ماه های آتی این پروژه که پیش بینی می شد سه سال زمان نیاز دارد، افتتاح می شود.
صنعان بنیسی اظهار داشت: الان تفاهم نامه هایی نیز برای فروش با خودروسازهای داخلی امضا کردیم و تلاش می نماییم سال آینده صد درصد پارچه ایربگ تمام خودرو های داخلی را در کشور تامین نماییم و درصدد هستیم صادرات این محصول را در سال آتی نیز داشته باشیم.
وی درباره تولید گرانول پلی آمید نیز اظهار داشت: پلی آمید ۶۶ در مقابل حرارت مقاوم است و در صنعت تولید نخ تایر کاربرد دارد و این محصول تنها در هفت کشور تولید می شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک اظهار داشت: سال قبل با تکنولوژی داخلی و کمترین هزینه تولید پلیمرهای مهندسی ۶۶ که ماده اولیه تولید نخ تایر است را تولید کردیم و با این اقدام و نه فقط در بحث تولید نخ بی نیاز شدیم بلکه پلیمرهای مهندسی که ماده اولیه صنعت قطعه سازی است را نیز از واردات این مواد بی نیاز کردیم.
وی درباره رونمایی از تولید پارچه استخوان بندی تسمه نقاله نیز اظهار داشت: یکی از پروژه های راهبردی شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک، تولید پارچه استخوان بندی برای تولید تسمه نقاله در کشور است.
صنعان بنیسی اظهار داشت: صد درصد پارچه مورد استفاده در تسمه وارداتی بود و با سرمایه گذاری انجام شده و تلاش مهندسان داخلی تکنولوژی بومی آن راه اندازی و تاییدیه آن توسط تسمه سازان ستاندن شده و الان در تولید انبوه است.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایرنا، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی امروز از ۲۰۰ محصول جدید در بخش های مختلف رونمایی نمود. افتتاح این طرح ها ۸۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور دارد.
شرکت سرمایه گذاری توسعه صنایع لاستیک بزرگ ترین تولیدکننده منسوج و استخوان بندی در کشور و خاورمیانه است که از سال ۶۲ فعالیت خودرا آغاز نموده است و الان ۷۰۰ نفر نیرو به صورت مستقیم و ۲ هزار نفر به صورت غیرمستقیم در آن فعالیت می نمایند.


1399/11/27
14:18:46
0.0 / 5
527
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید