معاون وزیر صمت:

واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی در رده تولیدات هپكو ممنوعست

واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی در رده تولیدات هپكو ممنوعست معاون وزیر صمت اظهار داشت: واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی در رده تولیدات هپکو از نیمه دوم سال 96 ممنوع شده است و فقط ماشین آلاتی که تولید داخلی ندارند، امکان ثبت سفارش دارند.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی درباب وضعیت هپکو، بیان کرد: واردات ماشین آلات راهسازی و معدنی در رده تولیدات هپکو از نیمه دوم سال ۱۳۹۶ ممنوع شده است و فقط ماشین آلاتی که تولید داخلی ندارند، امکان ثبت سفارش دارند.
معاون امور صنایع وزارت صمت اضافه کرد: برمبنای ماده ۱۰۹ و ۱۱۰ قانون امور معادن و مکاتبات صورت گرفته با معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، خواهان منع واردات محصولات دو پله بالاتر از رده تولیدات هپکو شده ایم بدین سبب به اندازه کافی در بحث واردات، حمایت های لازم از مجموعه واحدهای تولیدی تولیدکننده ماشین آلات صنعتی و معدنی صورت می گیرد.
وی با اهمیت ترین مسئله هپکو را بحث مالکیت دانست و اضافه کرد: خوشبختانه سازمان تامین اجتماعی باتوجه به مصوبه هیات وزیران مالک اکثریت سهام بوده و تعیین تکلیف بدهی ها و تقاضا برای محصولات هپکو باقی می ماند که موضوع بسیار مهمی است.
معاون امور صنایع وزارت صمت، افزود: البته تقاضاهایی در بخش معدن و بازسازی ماشین آلات راهسازی و نیازهای سازمان راهداری مطرح است، اما باید مدیریت و مالکیت مجموعه، تامین و تجهیز مالی و تعیین تکلیف بدهی ها را به انجام برساند تا بتواند سفارش دریافت کند و با تولید بموقع محصولات را تحویل دهد.
صادقی نیارکی اشاره کرد: سیاست کلی کشور، مدیریت منابع خصوصاً منابع ارزی برای ساخت داخل و تقویت ارزش افزوده است، هر چه کالاها ارزش افزوده بیشتری داشته باشند، در داخل تولید می شوند و مسلماً مجوز واردات برای محصولات کم ارزش، غیر ضروری و مصرفی داده نخواهد شد.

1399/11/27
21:11:56
0.0 / 5
480
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید