مدیركل امور بین الملل وزارت كار:

همكاری ها در حوزه های اشتغال با تاجیكستان توسعه پیدا می كند

همكاری ها در حوزه های اشتغال با تاجیكستان توسعه پیدا می كند مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از گسترش همکاری در حوزه های کار، اشتغال و آموزش فنی و حرفه ای با تاجیکستان اطلاع داد.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی حسین شهریور در اولین کارگروه مشترک با وزارت محنت، مهاجرت و اشتغال اهالی تاجیکستان که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، عنوان کرد: با اینکه ایران و تاجیکستان مرز مشترک ندارند، ولی تاجیک ها و ایرانیان دارای سابقه دیرینه مشترکی هستند و تمدن، تاریخ، فرهنگ و زبان واحد، قرن ها هر دو ملت را به هم پیوند داده است.
مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در همین راستا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت محنت، مهاجرت و اشتغال اهالی تاجیکستان هم توسعه همکاریهای مشترک و روابط مبتنی بر دوستی و همکاری را در دستور کار قرار داده اند.
شهریور خاطرنشان کرد: در نشست کارگروه مشترک، پیش نویس یادداشت تفاهم همکاری میان دو کشور در حوزه های کار، اشتغال و آموزش های فنی و حرفه ای نهایی شد.
وی بیان نمود: دو طرف از راه تبادل اطلاعات، اسناد و تجربه، آموزش و سفرهای کاری، برگزاری همایش ها، سمینارها و گروه های کاری مشترک در زمینه های روابط کار، بازرسی کار، بهداشت و ایمنی محیط کار، کاهش حوادث ناشی از کار، سیاست های بازارکار، اشتغال، تبادل نیروی کار و آموزش فنی و حرفه ای همکاری خواهند کرد.
مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: دو طرف ضمن تاکید بر رایزنی و همکاری مشترک در سازمان بین المللی کار، به منظور اجرایی کردن همکاری ها با تهیه برنامه اقدام مشترک سالانه هم توافق کردند.


منبع:

1399/11/28
14:43:06
0.0 / 5
986
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , حوادث , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید