استاندار:

وزارت كار از واحدهای تولیدی قدیمی گلستان حمایت كند

وزارت كار از واحدهای تولیدی قدیمی گلستان حمایت كند استاندار گلستان از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست با هدف رونق اشتغال پایدار و بوسیله اعطای سرمایه در گردش، حمایت بیشتر از واحدهای تولیدی فعال و قدیمی این استان را در دستور کار قرار دهد.


به گزارش روابط عمومی استانداری گلستان، هادی حق شناس شامگاه سه شنبه در نشست با معاونان امور اقتصادی و برنامه ریزی و توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کمک به رفع دغدغه واحدهای تولیدی مانند تامین سرمایه در گردش، مشکلات تولیدکنندگان و بنگاه های اقتصادی را به حداقل رسانده و زمینه اشتغال پایدار برای افراد بیشتری را فراهم می آورد.
وی مزارع پرورش میگوی گمیشان را یکی از فرصت های مناسب برای سرمایه گذاری دانست و اظهار داشت: فقط در قسمتی از فاز اول این مجموعه با ایجاد ۲۵۰ مزرعه، برای پنج هزار نفر شغل مستقیم و غیرمستقیم به وجود آمد.
وی اجرای طرح زهکشی اراضی شوره زار شمال گلستان را یکی دیگر از مزیت رونق اشتغال استان دانست و اضافه کرد: اجرای این طرح در دولت تدبیر و امید شتاب گرفته و با بهره برداری از آن تولید سالانه ۵.۴ میلیون تن محصولات کشاورزی استان با جهش قابل توجهی همراه خواهد شد.
سال ۹۳ در مسافرت اول رئیس جمهوری به گلستان زهکشی ۲۸۰ هزار هکتار اراضی استان به تصویب هیات دولت رسید که از آن زمان تا حالا ۷۷ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی توسط جهاد کشاورزی و ۴۰ هزار هکتار از طرف شرکت آب منطقه ای گلستان زهکشی شد.
طبق برنامه تا اختتام دولت دوازدهم باید ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی اولویت دار گلستان زهکشی شود.
کارشناسان معتقدند که ۴۶۰ هزار هکتار از اراضی گلستان نیازمند زهکشی است.
عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال و حجت الله میرزایی معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از روز گذشته سه شنبه برای بازدید از طرح های در حال بهره برداری، افتتاح یا در دست ساخت زیر مجموعه این وزارت خانه به گلستان سفر کردند.


1399/11/30
11:43:08
0.0 / 5
935
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید