وزیر كار اعلام كرد:

صعود ۲۶ پله ای شاخص كارآفرینی در كشور

صعود ۲۶ پله ای شاخص كارآفرینی در كشور کاروخدمت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از صعود 26 پله ای رتبه ایران در شاخص کارآفرینی در میان سالهای 92 تا 98 آگاهی داد.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری اظهار داشت: بهبود فاکتورهای اقتصادی با نگرش اقتصاد مقاومتی، از با اهمیت ترین اهداف این سیاست است که از طرف رهبر معظم انقلاب تبیین شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خصوصیت مهم سند اقتصاد مقاومتی را که رویکرد جهادی دارد، انعطاف پذیری در فعالیت اقتصادی، فرصت سازی، مولد بودن، درون زا بودن، درونگرایی و پیشرو در برونگرایی دانست که همه این خصوصیات در امر کارآفرینی و نگاه کارآفرینان نهفته است.
وی اشاره کرد: کارآفرینان خلاق نقش موثری در توسعه اقتصادی دارند و این کارآفرینان هستند که رقابت را معنا می بخشند و ایجاد اشتغال را از اهداف مهم خود می دانند بدین سبب کارآفرینی برای ما اهمیت ویژه ای دارد.
شریعتمداری گذر از اقتصاد متکی بر منابع و وصول به اقتصاد دانش بنیان را بوسیله تشویق کارآفرینان امکانپذیر دانست و اشاره کرد: اگر ما از این قشر حمایت نکنیم، اقتصاد سنتی خواهیم داشت.
وی بی توجهی به آینده بازار کار و حمایت نکردن از کارهای نوآور را نوعی بی تعهدی بیان کرد و اظهار داشت: پشتیبانی از اقتصاد سنتی نیز از وظایف ماست اما ما باید برای آینده بازار کار نیز پایه گذاری نماییم و این بوسیله پشتیبانی از کارآفرینی خلاق و نوآور میسر می شود و بر این اساس نهادها و بنیادهای خصوصی و دولتی تاسیس شده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به تأسیس بنیاد فناوری نوین و بنیاد ملی توسعه محصولات دیجیتال اشاره نمود و اظهار داشت: این بنیادها نه فقط در سطح ملی بلکه بین المللی فعالیت خلاق و نوآوری داشته و ترویج، آموزش و پشتیبانی از کارآفرینی خلاق و نوآورانه را برعهده دارد و مسیر ما را برای اشتغال جدید ریل گذاری می کند.
وی با اشاره به اینکه ایران در تولید محصولات دانشگاهی و خلق فرهیختگان توفیقات زیادی داشته است، از صعود ۲۶ پله ای رتبه ایران در شاخص کارآفرینی در میان سالهای ۹۲ تا ۹۸ آگاهی داد.
شریعتمداری اشاره کرد: با تشکیل کانون های کارآفرینی در استانها شرایطی را فراهم کردیم تا خانه های خلاق استانی با حضور نخبگان کارآفرین تشکیل شوند و اتاق فکری برای سیاست گذاری منطقه ای و محلی باشند و اشتغال و کارآفرینی توسعه یابد.


منبع:

1399/12/03
12:40:39
0.0 / 5
535
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید