معاون وزیر كار خبر داد:

تدوین سند ملی توسعه كارآفرینی با مشاركت همه دستگاهها

تدوین سند ملی توسعه كارآفرینی با مشاركت همه دستگاهها کاروخدمت: معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از تهیه و تدوین سند ملی توسعه کارآفرینی با مشارکت همه دستگاهها و بخش خصوصی آگاهی داد.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، عیسی منصوریبر اهمیت راندمان اصرار کرد و توجه ویژه به سرمایه انسانی در کشور را ضروری خواند و گفت: برمبنای شرایط حال حاضر کشور، مولفه های اصلی رشد اقتصادی در سه حوزه سرمایه گذاری، اشتغال و راندمان تعریف می شوند.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی سهم منابع انسانی در رشد اقتصادی کشور را حدود ۱۸ درصد دانست و اضافه کرد: این سهم در کشورهای آسیایی شرقی ۲۲ درصد و در کشور آمریکا ۳۴درصد است.
منصوری اظهار داشت: سرمایه ثابت مبتنی بر آی تی در کشور حدود ۸۸ درصد است که این عدد، آمار بالایی را دراین زمینه نشان میدهد.
وی گفت: توجه به راندمان بوسیله کارآفرینی نوآورانه در کشور لازم است که هم اکنون این مساله در دستور کار وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی قرار دارد؛ ضمن اینکه در قواعد اجرائی کشور به مقوله کارآفرینی بعنوان بنگاه توجه می شود و شخص کارآفرین مورد توجه قرار نمی گیرد.
منصوری با اشاره به اینکه در قوانین موجود کشور بیشتر از بنگاه ها حمایت می شود تا فرد بعنوان یک کارآفرین، اشاره کرد: این جشنواره نمادی از حمایت و قدردانی از فرد کارآفرین تلقی می شود؛ در همین راستا مصوبه ای تنظیم شده و پروسه آن در کمیسیون اقتصادی با مشارکت دستگاهها و بخش خصوصی در دست پیگیری است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال با تاکید بر اینکه منزلت اجتماعی و کسب وکار کارآفرینان بعنوان فرد باید مورد توجه و حمایت قرار گیرد، اضافه کرد: تسهیل در مباحث گمرکی، ستاندن روادید برای کارآفرینان و هماهنگی های مورد نیاز در نظام تامین مالی برای این افراد همچون مواردی هستند که باید در نظر گرفته شده است.
وی با اعلان اینکه در سال قبل آنچه که مورد تاکید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت، پشتیبانی از افراد کارآفرینی بود که در حوزه کارهای نوآورانه فعالیت نموده اند، اشاره کرد: در این راستا، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پشتیبانی از استارتاپ ها، شتاب دهنده ها و کارخانه های نوآوری را در برنامه های خود قرار داده است.
منصوری به اقدامات صورت گرفته در حوزه های هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک چین اشاره نمود و اضافه کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، بنیاد ملی توسعه کارآفرینی در حوزه هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و بلاک چین به وجود آمده است.
معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلان اینکه نیازمند ایجاد پلت فرم های لازم برای فعالیت کارآفرینان و بخش خصوصی هستیم، اضافه کرد: ماموریت این بنیادها، مشارکت بخش خصوصی و توسعه پلت فرم ها در حوزه کارآفرینی است.
وی با اعلان اینکه در هفته گذشته مرکز ملی توسعه صنعت آبزیان را با مشارکت وزارت کشاورزی به وجود آورده ایم، اضافه کرد: به همین دلیل بنیاد ملی توسعه محتوای دیجیتال نیز به صورت تخصصی به وجود آمده است.
معاون اشتغال اشاره کرد: در حوزه های تخصصی با مشارکت دستگاه های مربوطه و بخش خصوصی سعی شده است پلت فرم هایی ایجاد شود تا کارآفرینان بعنوان شخص به آسانی بتوانند قابلیت های خودرا شکوفا کنند.
منصوری به پروسه انتخاب کارآفرینان در استانها اشاره نمود و اضافه کرد: سالانه در هر استان با سازوکارهای موجود، ۱۰ نفر کارآفرین برتر انتخاب و باتوجه به فاکتورهای مشخص ۱۰ نفر نیز در سطح ملی بعنوان کارآفرین برتر شناسایی و انتخاب می شوند.


منبع:

1399/12/05
13:43:03
0.0 / 5
389
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید