یك مقام مسئول در ستاد كل نیروهای مسلح خبر داد؛

افزایش قابل توجه حقوق سربازان در سال آینده

افزایش قابل توجه حقوق سربازان در سال آینده فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح از افزایش قابل توجه حقوق سربازان در سال ۱۴۰۰ اطلاع داد.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، محمدحسین سپهر امروز در نشست خبری نمایشگاه «رویدادهای فناورانه تا ثریا» با اشاره به اینکه شاهد افول همه جانبه قدرت های استعماری و حتی اقتصادی و صنعتی جهان در مقابل جوانان بااستعداد کشورهای اسلامی هستیم، اظهار داشت: با قدرت و استعداد جوانان ایران اسلامی، در حال پیمودن مسیر عقب ماندگی های گذشته هستیم.
وی اضافه کرد: برگزاری نمایشگاه هایی از این دست، به مردم نشاط و «ما می توانیم» را نشان خواهد داد؛ بویژه که گروه های علمی و فناورانه در دانشگاه های ما در دنیا نمونه ندارد و محصولات و تولیدات علمی دانشجویان ما در مقابل نمونه های مشابه دنیا، خودنمایی می کند.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح، یکی از اشکالات فعلی کشور را ترویج سبک زندگی غیرمتعارف دانست و اضافه کرد: باید نخبگان و جوانان فارغ التحصیل ما سبک زندگی ایرانی اسلامی را طراحی نموده و برای آن راهکارهای کم هزینه عرضه کنند. دستیابی به رویکرد امید و نشاط در سبک زندگی مردم، می تواند در مقابل تهدیدهای دشمنان به تحریم کشور مؤثر باشد.
سردار سپهر افزود: خروجی دانشگاه های ما باید مهارت آموزی و تخصص محوری باشد. یکی از اشکالات این است که برخی فارغ التحصیلان ما فاقد مهارت و تخصص هستند. چنین نگاهی می تواند نقش بزرگی در توسعه اقتصادی کشور داشته باشد.
این مقام مسئول در ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح ما در بخش های نظامی، دفاعی و امنیتی به مرحله قابل توجهی از رشد و بلوغ علمی و صنعتی دست یافته اند. همینطور قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء هم به خودکفایی در بخش های توسعه نفت، پالایشگاه، پتروشیمی، ریل سازی، راهسازی، سدسازی و … دست یافته است. بیشتر از ۹۰ درصد مدیران و مجریان قرارگاه خاتم الانبیاء، جوانان دانشگاهی ما هستند.
وی عنوان کرد: حجم زیادی از تلاش علمی ما در عرصه های نظامی به پشتوانه دانشجویان، استادان، دانشگاه ها و انجمن های علمی دانشجویی انجام می شود و نیروهای مسلح از دانش نخبگان دانشگاهی استفاده می نمایند.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح درباره سازوکار مهارت آموزی سربازان اظهار داشت: بعد از دستور رهبر معظم انقلاب در چند سال گذشته در خصوص ارتقای مهارتی سربازان، نیروهای مسلح سازوکاری برای مهارت آموزی آنها ایجاد کردند.
سردار سپهر خاطرنشان کرد: در کنار مهارت آموزی، به سربازان مهارت های اجتماعی و حقوق راه اندازی کسب و کار هم عرضه می شود. در این دوره ها هر سرباز باید حداقل یک مهارت یاد بگیرد.
افزایش تعداد کارگاه آموزش مهارت به ۱۰ هزار مرکز
به گفته وی، ۷ هزار کارگاه آموزش مهارت در نیروهای مسلح برای مهارت آموزی سربازان تأسیس شده و در سال آتی این کارگاه ها به ۱۰ هزار مرکز افزایش می یابد که همه آنها مجوز صدور گواهی مهارت آموزی برای سربازان را خواهند داشت.
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی سربازان ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: چند مرکز هم برای سربازان نخبه ایجاد می نماییم تا هم اقلام مورد نیاز نیروهای مسلح در بخش های دفاعی و نظامی را تولید کنند و هم ایده های آنها برای تعالی اقتصادی و صنعتی جامعه مورد حمایت قرار گیرد.
سردار سپهر تصریح کرد: همینطور در حال تدوین لایحه ای هستیم که بر مبنای آن، سربازان تا دوره ای بعد از خدمت هم مورد حمایت دستگاههای دولتی قرار گیرند که در صورت تصویب آن در دولت و مجلس، نقش بسزایی در اشتغال سربازان خواهد داشت.
وی درباره حقوق سربازان اظهار داشت: در بودجه ۱۴۰۰، تبصره ای در این خصوص دیده شده که بعد از تصویب شورای نگهبان و بر مبنای منابع موجود در دولت، میزان آنرا اعلام خواهیم کرد اما افزایش قابل توجهی خواهد داشت.


منبع:

1399/12/25
13:22:43
0.0 / 5
512
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تخصص , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید