واكسن دردسرساز تیتر روزنامه های جهان شد!

واكسن دردسرساز تیتر روزنامه های جهان شد! به گزارش کاروخدمت واکسن «آکسفورد» ـ «آسترازنکا» ـ عنوان اصلی اخبار خیلی از رسانه های جهان شده است. یک نشریه آلمانی اعلام نموده است که کشورهای آلمان، ایتالیا و فرانسه تزریق این واکسن ها را متوقف کرده اند.


آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو که هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهم ترین اخبار دنیا را روایت می کند، مطلب بالا را عنوان کرده است.
به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، برخی اخبار امروز (۲۶ اسفند ماه) روزنامه های جهان به شرح زیر است:
_ «دی ولت»، روزنامه آلمانی نوشته است: واکسن آکسفورد، آسترا زنه کا، عنوان نخست روزنامه های جهان شده است؛ آلمان، ایتالیا و فرانسه تزریق این واکسن را متوقف کرد. هلند و شش کشور دیگر اروپایی پیش تر گفته بودند از عوارض جانبی آن، لخته شدن خون و کاهش پلاکت خون است. این درحالی است که سازمان بهداشت جهانی می گوید در این موارد شواهدی دیده نشده است و تزریق می تواند ادامه پیدا کند. به هر روی، این کشورها تزریق آسترازنه کا را به تعلیق درآوردند. دانمارک و نروژ هم چنین کرده اند.
_ «تلگراف»، روزنامه انگلیسی نوشته است: باز هم بحران آب و هوا؛ امروزه اروپا شاهد خشکسالی است که در طول دو هزار سال دیده نشده است. بدترین خشکسالی تا امروز. خشکسالی شدید و موج گرما که در سال ۲۰۱۴ در اروپا شروع شده است و در طول دو هزار سال، بی سابقه است. دانشمندان می گویند گرم شدن زمین، عامل مهم این رخداد است. آتش در جنگل، از بین رفتن محصولات کشاورزی و هزاران مرگ زودهنگام، در اروپا از علل این تغییر اقلیمی است.
_ روزنامه فرانسوی «ژون آفریک» هم نوشته است: برای جهانگردان تیمبوکتو افسانه بود و خانه های دوگون ها در دل صخره های زرد و صخره های نمکی که با طغیان رودخانه ها، مجمع جزایری پدید می آیند. این دنیای جادویی مالی برای جهانگردان بود که حالا، صحنه جدال مرگبار شبانان فولانی و کشاورزان دوگون اند. جنگی نه برای القاعده یا داعش، که برای عدالت است.
_ «لوفیگارو»، نشریه فرانسوی نوشته است: حالا بار دیگر این زمزمه قدیمی به رسانه ها راه یافته است که آیا فرانسه، آهن برج ایفل را از الجزایر به سرقت برده است؟ روزنامه نگار الجزایری می گوید: فرانسه طلای ما را به سرقت برد و آهن را هم برای ساخت برج ایفل به کار برد. ۷ هزار و ۳۰۰ تن آهن برای ساخت برج در سالهای ۱۸۸۷ تا ۱۸۸۹از معادن الجزایر راهی فرانسه شده است.
* از حاشیه خبرها:
به قول دانشمندان در بین عوامل صدمه رسان به سیستم دفاعی بدن، اضطراب هم اثرگذار می باشد. خواب خوب زمانی برای استراحت، ارتباط با دوستان و خانواده، سفارش همیشگی روانشناسان است. سفارش ای که حالا در عصر کرونا نیز، اثرگذار می باشد. سیستم دفاعی بدن در مقابل واکسن به بازسازی پادتن برای حفظ بدن و کمک به عدم مبتلا شدن به کرونا می پردازد. یک بررسی علمی نشان داده است که سیستم دفاعی آدم های شاد، حتی در مقابل واکسن آنفولانزا، واکنش مثبت نشان داده است و در کنار اینها ورزش کمک بسیار به افزایش اثرهای واکسنی می کند.
منبع:

1399/12/26
20:13:47
0.0 / 5
454
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید