عضو شورای عالی كار ؛

پیشنهاد نمایندگان كارگری برای افزایش ۲ میلیون تومانی دستمزد

پیشنهاد نمایندگان كارگری برای افزایش ۲ میلیون تومانی دستمزد عضو شورایعالی کار با اشاره به اینکه شورایعالی کار امروز تشکیل می شود، اظهار داشت: پیشنهاد ما افزایش ۲ میلیون تومانی دریافتی کارگران است چون که دولت و کارفرماها این افزایش را در پایه مزد نمی پذیرند.ناصر چمنی در گفت و گو با خبرنگار مهر، در مورد جلسه امروز شورایعالی کار عنوان کرد: امروز ساعت ۱۷ جلسه شورایعالی کار با محوریت تعیین دستمزد سال ۱۴۰۰ کارگران برگزار می گردد.
عضو کارگری شورایعالی کار اضافه کرد: طبق بررسی های صورت گرفته از جانب نمایندگان کارگری، قدرت خرید جامعه کارگری از فروردین تا بهمن ماه سالجاری نسبت به سال قبل یک میلیون و ۹۹۵ هزار تومان کاهش یافته است. ازاین رو ما به دنبال پر کردن این خلأ و حفظ قدرت خرید هستیم.
وی افزود: انتظار داریم دولت بعنوان کارفرمای بزرگ، در جلسه امروز نقش بی طرفانه خویش را ایفا و یک تصمیم منطقی بگیرد. در جلسه قبلی پیشنهاد دولت برای افزایش پایه مزد رقمی بالاتر از ۲۵ درصد بود که با رقم پیشنهادی ما فاصله دارد؛ امیدواریم امروز بتوانیم به یک نتیجه برسیم و در صورت عدم دستیابی به توافق، جلسه بعدی باید فردا برگزار گردد چونکه تجربه سال قبل نشان داد تأخیر در برگزار جلسات و موکول کردن به آخر سال جامعه را ملتهب می کند.
چمنی اظهار داشت: پایه حقوق مهم ترین هدف ماست و ما سال جاری به جای درصد افزایش حقوق، روی ریال افزایش حقوق صحبت می نماییم چونکه وقتی از درصد حرف زده می شود کسانی که به وضعیت دستمزد آگاهی ندارند، فکر می کنند مقرر است چند میلیون به دستمزد اضافه شود در حالیکه بعنوان مثال افزایش ۵۰ درصدی حداقل دستمزد، منجر به افزایش تنها ۹۰۰ هزار تومانی حقوق می شود. ازاین رو نمایندگان کارگری سال جاری بر مبنای ریال مذاکره می کنند.
عضو کارگری شورایعالی کار اضافه کرد: افزایش پایه مدنظر ماست ولی با عنایت به این که دولت و کارفرماها افزایش ۲ میلیون تومانی را در پایه مزد نمی پذیرند، پیشنهاد ما این است که این دو میلیون تومان با تمرکز بیشتر در پایه، در مجموع به حقوق کارگر اضافه شود.
وی خاطرنشان کرد: نمی توان به صورت دقیق در مورد پیشنهادات و اعداد اعلام شده در جلسات صحبت کرد چونکه تجربه گذشته نشان داده که انتشار این اعداد فقط به ضرر جامعه کارگری است.

1400/01/02
01:29:31
5.0 / 5
624
تگهای خبر: خرید , كارفرما , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید