وزرای كار ایران و روسیه تفاهمنامه همكاری امضا كردند

وزرای كار ایران و روسیه تفاهمنامه همكاری امضا كردند کاروخدمت: برنامه اقدام مشترک همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران و وزارت کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه به امضا رسید.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری در نشست امضای برنامه اقدام مشترک همکاری بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران و وزارت کار و حمایت اجتماعی فدراسیون روسیه که بصورت ویدئو کنفرانس انجام شد بر تحکیم و تقویت روابط بین دو کشور تاکید نمود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: خوشبختانه همکاریهای دو کشور ایران و روسیه در بخش های سیاسی و منطقه ای در سطح مناسبی است و باید تلاش نماییم همکاریهای اقتصادی نیز توسعه یابد.
شریعتمداری با اشاره به برگزاری نشست های قبلی اضافه کرد: بسیار خوشبختم نشست بهمن ماه سال جاری به ثمر نشست و امروز شاهد امضای برنامه اقدام یادداشت تفاهم هستیم.
وی با اشاره به برنامه اقدام مشترک بین دو کشور اظهار داشت: زمینه های همکاری در حوزه های روابط کار، تامین اجتماعی، توسعه اشتغال و اعزام نیروی کار فراهم گشته است و اجرای مفاد آن، می تواند سهم مهمی در تقویت روابط بین دو کشور داشته باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ضرورت همکاری در حوزه تامین اجتماعی، اضافه کرد: شباهت های زیادی بین سیستم تامین اجتماعی در ایران و روسیه وجود دارد و ما از امضای موافقت نامه تامین اجتماعی بین دو کشور استقبال می نماییم.
در این جلسه آنتون کوتیاکوف وزیر کار وحمایت اجتماعی فدراسیون روسیه نیز اظهار داشت: در سه ماهه اول، کار گروه هایی از طرف دو وزارتخانه، مفاد برنامه اقدام مشترک را کارشناسی و بررسی کردند.
وی حوزه های تامین اجتماعی، روابط کار، اعزام نیروی کار، مستمری برای بازنشستگان و تبادل تجربیات بین دو کشور را از با اهمیت ترین حوزه های همکاری بین دو کشور در برنامه اقدام مشترک برشمرد.
وزیر کار و حمایت های اجتماعی فدراسیون روسیه به توسعه و تقویت و تحکیم روابط بین دو کشور در حوزه های مشترک همکاری تاکید و ابراز امیدواری کرد نشست های بعدی بین دو وزارتخانه بصورت حضوری صورت گیرد.
در اختتام این جلسه، برنامه اقدام مشترک یادداشت تفاهم همکاری به امضای محمد شریعتمداری، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی ایران و آنتون کوتیاکوف، وزیر کار و حمایت های اجتماعی فدراسیون روسیه رسید.
قبل از امضای این سند، صورتجلسه کارگروه مشترک دو کشور توسط مدیرکل امور بین الملل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جمهوری اسلامی ایران و معاون همکاریهای بین المللی وزارت کار و حمایت های اجتماعی فدراسیون روسیه به امضا رسید.


منبع:

1400/01/11
20:06:13
5.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید