وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

ایران و عراق سند همكاری 5 ساله امضا می كنند

ایران و عراق سند همكاری 5 ساله امضا می كنند کاروخدمت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: ایران به دنبال همکاریهای دوجانبه با تاسیس شرکتهای مشترک در چارچوب سند بلندمدت ۵ ساله با عراق است.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری عنوان کرد: ایران به دنبال همکاریهای دوجانبه با تأسیس شرکتهای مشترک در چارچوب سند بلندمدت ۵ ساله با عراق است که در واقع نقشه راه همکاری ماست.
وی ضمن اشاره به نامگذاری سال جاری از جانب رهبر معظم انقلاب بعنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها اظهار داشت: باز شدن بازارهای صادراتی ایران بخصوص در کشورهای همسایه یکی از سیاست های مهم سال ۱۴۰۰ وزارت خانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که پیش نیاز این مهم توسعه روابط کار فیمابین خواهد بود.
شریعتمداری با اشاره به اینکه از مدتی پیش امضای سند ۵ ساله با وزارت کار عراق در دستور کار طرف ایرانی بود؛ از نهایی شدن این سند اطلاع داد و اضافه کرد: همکاریهای دوجانبه تهران - بغداد در چارچوب این سند دنبال خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تبادل نیروی کار و فرصت های شغلی برنامه بعدی سفرش به عراق است، از کوشش برای فعالیت اقتصادی علاوه بر گسترش روابط در زمینه تعاون و کار و مذاکره پیرامون بیمه های اجتماعی اطلاع داد.
شریعتمداری تصریح کرد: تبادل نیروی کار به طور عمده تخصصی است و بزودی وابسته کار جمهوری اسلامی ایران در عراق (سفارت ایران در بغداد) مستقر خواهد شد.
وی در ادامه تبادل نیروهای کار تخصصی را نیاز هر دو طرف برشمرد و تمرکز اصلی مذاکرات خود با دولت عراق را مسائل اقتصاد واقعی عنوان نمود که در زمینه های پتروشیمی، دارویی، مصالح و فلزات ساختمانی پیگیری خواهد شد.
شریعتمداری با تصریح بر اینکه همکاری وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی با دولت عراق اکثراً در حوزه اقتصاد خواهد بود؛ ابراز امیدواری کرد با تفاهم های منعقده که پیش نویس آن و سند همکاری پنج ساله آماده شده است، این همکاری ها توسعه و قوام بیشتری یابد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: شرکت هایی با صندوق های اقتصادی وزارت کار همکاری دارند که در ضمن اسنادی که امضا خواهد شد در سال ۱۴۰۰ اجرایی می شوند. شریعتمداری در مسافرت به عراق روز یکشنبه چند نشست با وزیران مربوطه این کشور همسایه در وزارت خانه های دارایی و کار خواهد داشت ضمن اینکه روز دوشنبه در مسافرت به کربلا برنامه های کاری سفرش را برای توسعه روابط فی درخلال دنبال خواهد نمود که به نظر می آید نمایشگاه های مشترک اقتصادی هم بخشی از آن باشد.


منبع:

1400/01/24
20:57:37
5.0 / 5
214
تگهای خبر: اقتصاد , بیمه , تخصص , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید