در ماه رمضان صورت می گیرد

24 هزار بسته كمك معیشتی برای خانواده های تحت حمایت كمیته امداد

24 هزار بسته كمك معیشتی برای خانواده های تحت حمایت كمیته امداد به گزارش کاروخدمت قم معاون بخش توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قم اظهار داشت: با عنایت به حلول ماه مبارک رمضان، رسالت کمیته امداد استان برای کمک به خانواده های بی بضاعت و مددجویان جهت تهیه بسته های معیشتی و کمک های مالی شروع شده است.


سید محمدرضا میره ای در گفتگو با ایسنا بیان نمود: باتوجه به حلول ماه مبارک رمضان، اقدامات این مجموعه در جهت اهدای کمک های معیشتی به مددجویان از ۲۴ فرودین ماه شروع شد و ۲۴ هزار خانواده تحت حمایت برای ارسال این بسته ها معین شدند که تماماً توسط خیرین در مناطق پنج گانه تقبل شده و هیچ گونه اعتبار دولتی در این خصوص وجود ندارد.
وی ادامه داد: ارزش ریالی این بسته ها برای خانواده های یک نفره ۱۵۰ هزارتومان، خانواده های دونفره ۲۵۰ هزارتومان و خانواده های سه نفر به بالا ۳۵۰ هزار تومان بوده که شامل برنج، رب گوجه فرنگی، روغن، ماکارونی و یا هر اقلام دیگری که خود خیرین تأمین کنند، می باشد.
میره ای تصریح کرد: این بسته های معیشتی با رعایت کامل پروتکلهای بهداشتی بسته بندی شده و در زمان مناسب به مددجویان تحویل داده می شود، بنابراین اگر مددجو توان رفتن به مرکز را نداشته باشد این بسته ها را درب منزل خود تحویل خواهند گرفت.
وی ضمن اشاره به مساعدت های مالی که رسالت اصلی این مرکز است خاطرنشان کرد: مددجویان وجوه نقدی را به صورت ماهیانه بعنوان مستمری دریافت می کنند، اگر احیانا خانواده ای مشکل مالی داشته باشد همکاران ما به طور موردی کمک های مالی اعطا می کنند که به طور مقطعی، وجه نقدی و یا بن خرید و بن دریافت ارزاق خواهدبود.
معاون بخش توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان قم، درمورد میزان مستمری ماهانه دریافتی مددجویان اظهار نمود: مددجویان مبلغی را به عنوان معیشت اول و دوم از مرکز ما و مبلغی هم به عنوان یارانه اول و دوم از جانب دولت دریافت می کنند که مجموع کمک های کمیته و دولت برای خانواده تک نفره ۲۹۸ هزار تومان، خانواده های دونفری ۵۲۵، خانواده های سه نفری ۷۰۴ هزار تومان، خانواده های چهارنفره ۹۰۰ هزارتومان و خانواده های پنج نفر به بالا یک میلیون و ۵۰ هزارتومان حقوق ماهیانه این خانواده ها است.
میره ای درمورد تدارک تولید و تهیه غذای گرم در ماه مبارک رمضان برای مددجویان اظهار داشت: این مرکز با همکاری آستان قدس حضرت معصومه(س) با انعقاد تفاهمنامه ای مشترک روزانه ۲۰۰ هزار پرس غذا در آشپزخانه آستان طبخ می کند و با نظارت کامل نماینده وزیر بهداشت بسته بندی شده و همکاران ما این بسته ها را با خضوع کامل درب منزل مددجویان تحویل می دهند.
منبع:

1400/01/26
11:57:11
5.0 / 5
312
تگهای خبر: توسعه , تولید , خرید , معیشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید