مدیركل تعاون ، كار و رفاه اجتماعی اردبیل:

حوادث كارگری به كمتر از ۱۴۵ مورد رسیده است

حوادث كارگری به كمتر از ۱۴۵ مورد رسیده است کاروخدمت: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: میزان حوادث ناشی از کار در استان اردبیل در طول سال به کمتر از ۱۴۵ مورد رسیده است.


به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، قاسم رحیمی عصر شنبه در جشنواره امتنان از نخبگان جامعه کار و تولید در سالن ورزشی کارگران اردبیل اظهار نمود: با حمایت استاندار اردبیل ما پارسال که به نام جهش تولید نامگذاری شده بود، با وجود انتشار کرونا و شرایط سخت تحریمی تلاش کردیم تا پشتیبانی از واحدهای تولیدی بخصوص کارفرمایان و کارگران را شاهد باشیم. وی خاطرنشان کرد: میزان پرداخت بیمه بیکاری پارسال از دو هزار نفر به شکل معمول در طول سال به بیشتر از ۱۲ هزار نفر رسید که ۱۰ هزار نفر از آنها صدمه دیدگان ویروس کرونا بودند که به دلایلی از فضای کار بیرون آمده بودند. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: در کنار پرداخت بیمه بیکاری برای صدمه دیدگان در سال گذشته، سال جاری هم همچنان این فرایند ادامه دارد و امیدواریم در نیمه اول سال پرداختی بیمه ها به افراد حائز شرایط به انجام برسد. رحیمی با قدردانی از حمایت کارفرمایان از کارگران در شرایط سخت کرونایی و صدمه های ناشی از تشدید تحریم ها پارسال اضافه کرد: به رغم همه این شرایط سخت که ما با آن روبه رو بودیم، تلاش شد در بخش های مختلف کارگران فعال شامل کارگران حاضر در بخش کشاورزی، صنعت، خدمات و گروه های دیگر مورد حمایت جدی قرار گیرند. وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: برای سی و دومین جشنواره امتنان که به صورت ملی و در تجلیل از کارگران خلاق و مبتکر انجام می شود، بیشتر از یک هزار و ۱۵۰ اثر به دبیرخانه ارسال شده بود که در میان گروه های برتر کارگری استان اردبیل در هر سه بخش توانست نفرات برگزیده ای را داشته باشد که در هفته گذشته با حضور رئیس جمهور از این کارگران و گروه های نمونه کارگری تجلیل شد. رحیمی افزود: بر مبنای قانون بازنشستگی بیشتر از موعد برای مشاغل سخت و زیان آور تعداد افراد بهره مند از مزایای این طرح یک هزار و ۷۵۰ نفر بوده که توانسته اند پارسال هم از مزایای آن استفاده کنند.
وی بیان نمود: مدت زمان رسیدگی به شکایات کارگری به کمتر از ۱۶ روز رسیده که با اصلاح آئین دادرسی انتظار می رود این فرایند زمانی کوتاه تر هم شود. رحیمی با اشاره به اینکه در استان اردبیل ۱۸۵ هزار کارگر از خدمات بیمه تأمین اجتماعی استفاده می نمایند، افزود: ۶۱۰ هزار نفر از جمعیت استان که ۴۸ درصد جمعیت استان اردبیل را شامل می شود، زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند. وی مجموع کارگران فعال استان را ۱۱۱ هزار نفر اعلام نمود و اظهار داشت: ۲۸ درصد این کارگران در بخش صنعت، ۳۳ درصد در بخش کشاورزی و ۴۴ درصد در بخش خدمات فعالیت می نمایند. رحیمی به افزایش جمعیت کارگری فعال در بخش صنعت به میزان چهار درصد در سه سال گذشته اشاره نمود و اضافه کرد: این امر به علت فعال شدن واحدهای راکد و نیمه تعطیلی بوده که با حمایت دولت به چرخه تولید بازگشته اند. ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: در بخش ورزشی هم کارگران استان در سالهای اخیر مدال های رنگارنگ ملی و جهانی کسب کردند که سال قبل ۲۲ مدال ملی و دو مدال جهانی توسط کارگران ورزشکار استان به دست آمده است. مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل به پوشش بیمه ای کارگران صنعت ساختمان هم اشاره نمود و افزود: تعداد این افراد از شش هزار نفر در سال ۹۵ الان به ۲۴ هزار نفر رسیده که انتظار می رود سال جاری با رفع خلأ ۹ هزار نفری در این حوزه، بیشتر از ۳۳ هزار نفر از بیمه ساختمانی بهره مند شوند. رحیمی به کاهش حوادث ناشی از کار و ارتقا سلامت کارگران اشاره نمود و اظهار داشت: میزان حوادث کارگری از ۳۰۰ مورد در طول سال در سال ۹۹ به حدود ۱۴۵ مورد کاهش یافته است. در این مراسم از کارگران برگزیده استان در بخش ملی و استانی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

1400/02/15
22:49:58
5.0 / 5
260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید