وزش باد شدید و گرد و خاك در بعضی مناطق

وزش باد شدید و گرد و خاك در بعضی مناطق مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی از وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک در بعضی مناطق کشور طی امروز و فردا (۲۵ و ۲۶ اردیبهشت) اطلاع داد و اظهار داشت: رگبار باران در ۱۲ استان کشور ادامه دارد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: امروز (۲۵ اردیبهشت) در استان های تهران، البرز، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، شمال و شرق فارس، غرب یزد، کرمان و ارتفاعات استان های سمنان، مازندران و گلستان بخصوص طی ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید موقت و در بعضی مناطق گرد و خاک پیشبینی می شود.

وی ضمن اشاره به این که امروز در شرق کشور بخصوص منطقه زابل وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک رخ می دهد، اظهار داشت: طی فردا (۲۶ اردیبهشت) در ارتفاعات البرز مرکزی و استان های واقع در دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و طی روز دوشنبه (۲۷ اردیبهشت) در غرب اصفهان و ارتفاعات زاگرس مرکزی طی ساعت بعد ازظهر افزایش ابر، بارش پراکنده و وزش باد رخ می دهد.

ضیاییان در ادامه ضمن اشاره به این که طی روزهای یکشنبه و دوشنبه (۲۶ و ۲۷ اردیبهشت) در نیمه شمالی کشور روند افزایش نسبی دما حاکم است، اظهارکرد: طی روز سه شنبه (۲۸ اردیبهشت) در بعضی نقاط استان های واقع در شمال غرب، غرب، سواحل خزر و استان های واقع در دامنه های البرز مرکزی رگبارو رعد و برق، وزش باد و کاهش موقت دما دور از انتظار نیست.

به گفته مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (۲۹ و ۳۰ اردیبهشت) در شمال آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات البرز مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده پیشبینی می شود. سایر مناطق کشور هم جوی آرام و پایدار خواهد داشت.

وی در انتها درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۶ اردیبهشت) صاف، در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۱ درجه سانتیگراد و طی روز دوشنبه (۲۷ اردیبهشت) هم صاف در بعد ازظهر افزایش ابر، گاهی وزش باد و با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.
1400/02/25
20:20:10
5.0 / 5
294
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید