در شهریورماه امسال؛

شامخ ساختمان بهبود یافت

شامخ ساختمان بهبود یافت به گزارش کاروخدمت بررسی های آماری حوزه ساختمان در شهریورماه نشان داده است عدد شامخ کل ساختمان در ماه مذکور ۴۷.۷۳ بوده که نشان از افزایش فعالیت ها نسبت به مردادماه دارد اما رکود در این صنعت همچنان برقرار است.به گزارش کاروخدمت به نقل از اتاق تعاون ایران، عدد شامخ کل در شهریورماه سال جاری با قرارگیری بر نقطه ۴۷.۷۳ نشان از افزایش فعالیت ها نسبت به مردادماه داشت ولی صنعت ساختمان در شهریورماه ۱۴۰۰ هنوز در وضعیت رکود (عدد شاخص زیر ۵۰) قرار دارد.
مؤلفه های میزان سفارشات جدید، سرعت انجام و تحویل سفارش، مواد اولیه خریداری شده، میزان استخدام هم نسبت به ماه قبل افزوده شد.
شاخص میزان قیمت مواد اولیه که با ثبت عدد ۷۴.۲۴ کاهش نسبی در قیمت مواد اولیه نسبت به ماه قبل به ثبت رسید ولی همچنان نشان دهنده تورم قیمت ها در بخش صنعت ساختمان است.
قیمت محصولات ساخته شده (یا خدمات عرضه شده) با کاهش نسبی نسبت به ماه قبل به عدد شاخص ۶۴ رسید.
شاخص میزان فروش از ۴۲.۸۶ در مردادماه با افزایش قابل توجهی به عدد ۵۳.۶۲ در شهریور ماه رسید.
عدد شاخص انتظار بهبود فعالیتهای کسب و کار در میان فعالان بخش ساختمان نسبت به ماه قبل ارزیابی شده است. ازاین رو با در نظر گرفتن نتایج بدست آمده از دو شاخص میزان فروش کالاها و خدمات و انتظارات در ارتباط با فعالیتهای شرکت در ماه آینده احتمال خروج از رکود و افزایش شدت فعالیت ها در بخش صنعت ساختمان در ماههای آینده دور از انتظار نخواهد بود.
گفتنی است، از میان شاخصهای متعدد اقتصادی که توسط کشورها و سازمان های بین المللی انتشار می یابند، شاخص PMI که در فارسی به اختصار شامخ نامگذاری شده است، یکی از مهم ترین شاخصهای اقتصادی می باشد که مورد پذیرش اغلب کشورهای توسعه یافته قرار دارد.منبع:

1400/07/24
13:42:28
5.0 / 5
247
تگهای خبر: آمار , استخدام , اقتصاد , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید