اسامی روانشناس نماها به زودی منتشر می شود

اسامی روانشناس نماها به زودی منتشر می شود به گزارش کاروخدمت رییس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، اظهار داشت: به زودی این سازمان اسامی روانشناسان زرد و روانشناس نماها را منتشر خواهدنمود.


دکتر محمد حاتمی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به عرضه خدمات روانشناسی و مشاوره غیر قانونی از جانب برخی افراد که خویش را روانشناس می نامند اما پروانه اشتغال ندارند، اظهار نمود: بزودی این سازمان اسامی روانشناسان زرد و روانشناس نماها را منتشر خواهد نمود تا این روانشناس نماها به مردم معرفی شده و کسی به آنها رجوع نکند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور، ضمن اشاره به پاندمی کووید ۱۹ و افزایش احساس نیاز و رجوع مردم به روانشناسان برای گرفتن خدمات روانشناسی و مشاوره، به مردم اخطار داد: مردم نسبت به رفتارهای خارج از عرف در جلسات روانشناسی و مشاوره حساس باشند و از همان ابتدای جلسات حضوری و یا مجازی، شماره پروانه روانشناسان و مشاوران را دریافت کرده و با جستجوی آن در سایت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور از صحت شماره پروانه روانشناسان و مشاوران اطمینان حاصل کنند.

حاتمی در ادامه سخنان خود در عین حال این را هم اظهار داشت که فارغ التحصیلان رشته های روانشناسی ومشاوره در مقطع ارشد و بالاتر که هنوز پروانه کار از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره دریافت نکرده اند اما عضو سازمان هستند می توانند تحت نظر استاد ناظر که دارای درجه دکترا و پروانه تخصصی از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور هستند، کارورزی کنند.
وی با اشاره به اینکه روزانه شکایت های زیادی با موضوعات مختلف در ارتباط با مشاوران و روانشناسانی که بدون داشتنن پروانه اشتغال خدمات روانشناسی و مشاوره عرضه می دهند به سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور واصل می شود، اظهار نمود: متاسفانه تعداد افرادی که پروانه اشتغال ندارند و در عین حال مشغول عرضه خدمات روانشناسی و مشاوره اند زیاد است و فعالیت این افراد غیر قانونی می باشد.

حاتمی افزود: بارها و بارها از راه رسانه ها اعلام کردیم فردی که پروانه فعالیت از سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ندارد حق عرضه خدمات مشاوره و روانشناسی به مردم را ندارد و از طرفی مردم هم نباید به چنین افرادی برای گرفتن خدمات روانشناسی و مشاوره رجوع کنند.

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با اشاره به اینکه حدود ۷۰۰۰ روانشناس دارای پروانه کار در کشور وجود دارد، خاطرنشان کرد: اسامی این روانشناسان در سایت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ثبت شده و هیچ نهاد، ارگان، پلت فرم یا فردی حق به کارگیری دانش آموختگان روانشناسی و مشاوره بدون این که این افراد پروانه اشتغال داشته باشند را ندارد.

حاتمی در انتهای سخنان خود خطاب به مردم تصریح کرد که مردم حتما قبل از دریافت خدمات مشاوره و روانشناسی از روانشناس مربوطه شماره پروانه را دریافت و با جستجوی آن شماره در سایت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور نسبت به صحت آن اطمینان حاصل کنند.

منبع:

1400/07/28
10:41:12
5.0 / 5
213
تگهای خبر: ارگان , اشتغال , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید