۲۱ سوال از بودجه ۱۴۰۱ - ۱

حداقل و حداکثر حقوق کارمندان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ چقدر است؟

حداقل و حداکثر حقوق کارمندان در لایحه بودجه ۱۴۰۱ چقدر است؟ به گزارش کاروخدمت برپایه لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ دولت تصمیم گرفته است تا یک میلیون تومان به حداقل حقوق ها نسبت به سال ۱۴۰۰ اضافه کند؛ براین اساس حداقل حقوق ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خواهد شد.به گزارش خبرنگار خبرگزاری مهر بنا بر لایحه بودجه سال ۱۴۰۱، در صورت تصویب نمایندگان مجلس حداقل حقوق پایه که در سال ۱۴۰۰ چیزی حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است با رشد یک میلیون تومانی به چهار میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش پیدا خواهد نمود. همینطور بر مبنای لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ مدیران دولتی و اساتید دانشگاه هم حداکثر می توانند تا سقف ۳۷ میلیون تومان در ماه حقوق دریافت نمایند.
دولت در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ پیشنهاد داده است حقوق گروههای مختلف به صورت متوسط ۱۰ درصد افزایش یابد به صورتی که بیشترین دریافتی با رشد صفر درصد و کمترین دریافتی با رشد ۲۹ درصد در حقوق اعمال خواهد شد.
به گفته کارشناسان اقتصادی این مورد یعنی افزایش پلکانی حقوق که در لایحه بودجه برای نخستین بار دیده شده است نشان از برقراری عدالت اقتصادی دارد؛ یعنی افرادی که بیشترین میزان حقوق را دریافت می کردند با کمترین رشد و افرادی که پایین ترین میزان حقوق را دریافت می کردند با بیشترین رشد و افزایش حقوق مواجه خواهند شد.
همچنین برای حقوق بازنشستگان تغییراتی اعمال شده است به صورتی که مبلغ ۵۳۳ هزار و ۸۰۰ تومان به صورت ثابت به تمام حقوق بازنشستگان اعمال می شود و در کنار آن هم حقوق آنها رشد سه درصدی هم خواهد داشت.

1400/10/18
21:32:54
5.0 / 5
159
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید