معاون وزیر كار:

شفافیت در صندوق های بازنشستگی سیاست اصلی وزارت کار است

شفافیت در صندوق های بازنشستگی سیاست اصلی وزارت کار است معاون امور اقتصادی وزیر کار اظهار داشت: افزایش بازدهی سرمایه گذاری و شفافیت در بنگاه های اقتصادی صندوق های بازنشستگی تابعه وزارت خانه از سیاست های اصلی ماست.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، احمد خانی نوذری ضمن اشاره به مشکلات موجود در بعضی صندوق ها بیان نمود: یکی از سیاست های اصلی وزارت کار حل ناترازی صندوق ها و افزایش بازدهی سرمایه گذاری هاست. در سالهای گذشته علاوه بر محیط پرنوسان اقتصادی ایران، شاهد تغییرات جدی در ساختار جمعیتی ایران بوده ایم که علت اصلیِ چالش های صندوق های بازنشستگی است.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه صندوق های بازنشستگی به علت واگذاری بنگاه ها به آنها به جای پرداخت نقدی دیون دولت، تبدیل به بزرگترین بنگاه های اقتصادی ایران شده اند، اضافه کرد: با سیاستگذاری های واحد و یکپارچه چهار صندوق بازنشستگی فولاد، کشوری، بیمه اجتماعی روستایی وعشایری و سازمان تأمین اجتماعی که زیر نظر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستند میتوان به تکمیل زنجیره ای ارزش و افزایش سود آوری دست یافت.
وی ضمن اشاره به نامگذاری سال جدید تحت عنوان تولید، پشتیبانی ها و مانع زادیی ها اظهار داشت: دو راهبرد اساسی معاونت اقتصادی وزارت کار، افزایش بازدهی سرمایه گذاری و شفافیت در بنگاه های اقتصادی صندوق های بازنشستگی تابعه وزارت خانه است.
معاون امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: این دو راهبرد اساسی معاونت با همکاری اداره کل امور بین الملل با هدف توسعه صادرات و همکاری با اداره کل بازرسی با هدف افزایش نظارت و شفافیت پی گیری می شود. برای رسیدن به این اهداف اساسی، میزهای تخصصی حمل و نقل، نفت و انرژی، سیمان، گردشگری، ICT و... با هدف تکمیل زنجیره ارزش و سیاستگذاری واحد و یکپارچه و هم افزایی بنگاه ها تشکیل می شود.
وی تصریح کرد: تابحال با هدف توسعه صادرات، نشست های گوناگونی با سفرای کشورهای مختلف در ایران برگزار شده است که این مسیر ادامه خواهد داشت.

1400/10/20
23:41:41
5.0 / 5
139
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید