رونمایی از دو نوع دستگاه مهم پزشکی با حضور وزیر دفاع

رونمایی از دو نوع دستگاه مهم پزشکی با حضور وزیر دفاع به گزارش کاروخدمت با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دومین نمایشگاه بومی سازی قطعات الکترونیکی و میکروالکترونیکی آغاز و از دو دستگاه الکتروشوک قلبی اتوماتیک و پروتز مفصل زانو ساخت متخصصان شرکت صاایران وزارت دفاع رونمایی گردید.


به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت دفاع، امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در این مراسم طی سخنانی ضمن اشاره به برگزاری دومین نمایشگاه بومی سازی قطعات الکترونیکی و میکرو الکترونیکی در شرکت صاایرانِ وزارت دفاع اظهار داشت: این نمایشگاه بر مبنای تدابیر فرماندهی معظم کل قوا در خصوص پشتیبانی از تولید داخلی و باهدف خنثی سازی اثر تحریم ها در تأمین قطعات گلوگاهی و حساس حوزه الکترونیک دفاعی برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه در این نمایشگاه ۲۳۱ قطعه حساس و کلیدی رونمایی شده است افزود: قطعات ساخته شده به دست دانشمندان صنعت دفاعی در شرکت صاایران ۹۴ میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشته است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه همه صنایع به شکلی به صنایع الکترونیک وابسته هستند اضافه کرد: این صنعت یک صنعت ویژه و راهبردی است و لازم است در جهت خودکفائی و عدم وابستگی کشور، توسعه فناوری های برتر ساز در حوزه الکترونیک، توجه به صادرات و شناسایی ظرفیت های درونی و توسعه‌ی همکاریهای دو سویه ( انتقال سرریز فناوری به بخش های ملی و خصوصی) با جدیت و اهتمام کامل مد نظر قرار گیرد.
وی تاکید کرد: تحریم و فشار از ناحیه ی نظام سلطه و استکبار، هیچگاه قادر نخواهد بود ما را از طریق و تلاش پایدار منصرف نماید و ان شاءالله در راه اعتلای آرمان ها واهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و سرافرازی ملت عزیز و شریف ایران با شتاب فزاینده مسیر پیشرفت را ادامه خواهیم داد.
امیر رستگاری مدیر عامل صنایع الکترونیک وزارت دفاع هم در این مراسم در مورد ساخت و رونمایی از دستگاه الکتروشوک قلبی اتوماتیک توسط «صاایران» اظهار داشت: هم اکنون ۹ شرکت در دنیا مشغول به تولید این دستگاه هستند که صنعت تجهیزات پزشکی صاایران بعنوان دهمین شرکت دنیا به زمره تولید کنندگان این محصول فناورانه پیوسته است.

وی با بیان نیاز سالانه کشور به حدود ۵ هزار دستگاه الکتروشوک در سال اضافه کرد: این دستگاه در مراکز عمومی نظیر ایستگاه های مترو، ورزشگاه ها، سینماها، مراکز بزرگ خرید، فرودگاه ها و سازمان های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد و به صورت اتوماتیک می تواند یک فرد عادی و فاقد تخصص های پزشکی را راهنمایی کرده تا به بیمار گرفتار ایست قلبی کمک نماید.
مدیر عامل صاایران همینطور در مورد رونمایی از اولین پروتز مفصل زانو که توسط متخصصان صنعت پزشکی سازمان صنایع الکترونیک وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است اظهار داشت: سالانه در حدود ۲۰۰ هزار پروتز زانو در کشور جهت درمان این موضع استفاده میشود که میزان مصرف آن هم رو به افزایش بوده و هزینه های هنگفتی را به مردم و بیمه ها تحمیل می نماید.
وی با اشاره به اینکه صرفه جویی ارزی حاصل از بومی سازی این دو دستگاه پزشکی بالغ بر ۸۰ میلیون دلار در سال می باشد افزود: صاایران آماده است تا در کنار وزارت بهداشت در مورد تولید محصولات فناورانه پزشکی و چالشی، تجهیز بیمارستان ها، راه اندازی خدمات سلامت از راه دور و تأمین سایر نیازمندی ها در حوزه صنایع الکرونیک با استفاده از شبکه نخبگان این سازمان و شرکتهای دانش بنیان بعنوان خدمتگزار مردم حاضر باشد.

منبع:

1400/11/27
19:33:51
5.0 / 5
334
تگهای خبر: الكترونیكی , بیمه , پزشك , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید