رئیس اتاق تعاون ایران مطرح كرد؛

تشکیل تعاونی سهامی عام قالب مناسب واگذاری سهام سرخابی ها

تشکیل تعاونی سهامی عام قالب مناسب واگذاری سهام سرخابی ها به گزارش کاروخدمت رییس اتاق تعاون ایران اظهار داشت: تشکیل تعاونی سهامی عام قالب مناسب واگذاری سهام سرخابی ها به هواداران و ذی نفعان است.به گزارش کاروخدمت به نقل از اتاق تعاون ایران، بهمن عبداللهی در تائید سخنان حجت الاسلام و المسلمین سید محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در خطبه های نماز جمعه در خصوص این که «سهام استقلال و پرسپولیس باید در اختیار هواداران آنها باشد و برای خرید سهام نیز محدودیت ایجاد شود و تعدادی از باشگاه های بزرگ دنیا بصورت تعاونی اداره می شود. این اقدام راه را برای حضور و مشارکت مردم در عرصه ورزشی هموار و از لطمه های احتمالی جلوگیری می کند.» بیان کرد: ماهیت تعاونی ها به گونه ای است که خیلی از مشکلات غیرتعاونی را نخواهد داشت و امکان عضویت همه طرفداران، پیشکسوتان و علاقمندان این تیم ها در تعاونی وجود دارد.
رئیس اتاق تعاون ایران بکارگیری هواداران در مالکیت باشگاه بعنوان ذی نفعان اصلی باشگاه، ارتقای تجارت و تجاری سازی در فوتبال، تامین مالی جمعی در باشگاه ها و استفاده از ظرفیت هواداران برای ایده یابی و حل مساله در باشگاه ها را همچون مواهب مالکیت جمعی برای باشگاه ها در قالب تعاونی های سهامی عام برشمرد.
وی با اعلان اینکه اتاق تعاون ایران از سال ها قبل با انجام مطالعات گسترده با همکاری دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران نسبت به تهیه طرح واگذاری این باشگاه ها در قالب تعاونی سهامی عام اقدام نموده و آنرا برای وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و وزارت ورزش و جوانان ارسال کرده است، اضافه کرد: اتاق تعاون بعنوان متولی اصلی غیردولتی بخش تعاون حمایت مستمر فکری و معنوی توأم با نظارت عالیه بر این تعاونی ها را بمنظور حفظ منافع هواداران که سرمایه های اصلی صنعت فوتبال کشور هستند به عمل آورده و در این خصوص با همکاری مشاوران زبده دانشگاهی طرح های ابتکاری برای برنامه آینده این باشگاه ها را تهیه و ارائه خواهدنمود که همچون آنها می توان به خدمات هواداری (طراحی، تولید و توزیع کارت هواداری، خدمات ارزش افزوده بر بستر اینترنت و تلفن همراه، خدمات بیمه ای، مجموعه رستوران و کافی شاپ، ارائه کالا و خدمات به هواداران با شرایط ویژه اشاره نمود.
بهمن عبداللهی واگذاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال زمینه شفاف سازی و پاسخگویی هر چه بیشتر باشگاه ها را فراهم می آورد. در حقیقت مشارکت و مالکیت هواداران در قالب تعاونی، یکی از عوامل حیاتی در ایجاد حاکمیت خوب در باشگاه های فوتبال است.
وی با تشریح شرکت های تعاونی سهامی عام اظهار داشت: تعاونی سهامی عام نوعی شرکت سهامی عام است که با رعایت قانون تجارت تشکیل می شود. شرکت های تعاونی سهامی عام بیشترین مزایا را در مقایسه با شرکت های دیگر (تعاونی و غیرتعاونی) دارا هستند. این تعاونی ها علاوه براینکه از مزایای قانون تجارت استفاده می نمایند از مزایای مربوط به شرکت های تعاونی نیز استفاده می نمایند.


منبع:

1400/12/06
18:02:17
5.0 / 5
489
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید