نیروی کار ایرانی به رومانی اعزام می شود

نیروی کار ایرانی به رومانی اعزام می شود کاروخدمت: موضوع اعزام نیروی کار ساده و نیمه ماهر ایرانی به رومانی از موارد امضای تفاهم نامه همکاری وزارت تعاون ایران با وزارت کار رومانی است.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تفاهمنامه همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وزارت کار رومانی با هدف تبادلات نیروی کار، آموزش مهارت های فنی وحرفه ای و تبادل دانش در حوزه تأمین اجتماعی، نظام بازنشستگی، بهزیستی و حمایت های اجتماعی در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای وزارت مردم منعقد می شود.
این نشست وبیناری با حضور رضا محمدیان رییس گروه همکاریهای دوجانبه اداره کل بین الملل وزارت تعاون و «نگین راز» رایزن اقتصادی سفارت ایران در رومانی در محل نمایشگاه دستاوردهای ۶ ماهه وزارت مردم برگزار گردید.
در این نشست ظرفیت های همکاری مجموعه های تابعه وزارت خانه با همتایان رومانیایی بخصوص همکاری در حوزه های اقتصادی و سرمایه گذاری های مشترک مورد بررسی قرار گرفت.
موضوع اعزام نیروی کار ساده و نیمه ماهر ایرانی به رومانی با عنایت به برنامه دولت آن کشور برای جذب ۱۰۰ هزار نیروی کار از غیر اتحادیه اروپا برای سال ۲۰۲۲ و عرضه راهکار ها برای اجرایی کردن آن از دیگر موضوع هایی بود که مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
با نظر مثبت دو طرف، تدوین و امضای تفاهمنامه همکاری در حوزه های آموزش های فنی وحرفه ای، تأمین اجتماعی و بیمه ها و نظام بازنشستگی، بهزیستی و حمایت های اجتماعی بین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت کار رومانی نیز در دستور کار است.


منبع:

1400/12/11
21:00:36
5.0 / 5
282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید