گلایه بازنشستگان از نحوه عرضه خدمات در بیمارستان های هیئت امنایی تأمین اجتماعی

گلایه بازنشستگان از نحوه عرضه خدمات در بیمارستان های هیئت امنایی تأمین اجتماعی نایب رییس کانون بازنشستگان استان تهران با اشاره به اینکه بیمارستان های سازمان تأمین اجتماعی با پول بیمه شدگان، کارگران و بازنشستگان ساخته شده و باید بر مبنای قانون، اجبار درمان آنها در اولویت قرار گیرد ادعا نمود که رفتارهای نامناسبی در بیمارستان های هیئت امنایی ضد بازنشستگان صورت می گیرد.


پرویز احمدی پنجکی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه بخشی از بیمارستان های سازمان تأمین اجتماعی به صورت هیئت امنایی اداره می گردند معتقد است: برای این بیمارستان ها پول و پولدار حرف اول را می زند، ازاین رو اگر فردی پول داشته باشد و به بیمارستان های هیئت امنایی سازمان رجوع کند، بدون صرف وقت و به سرعت بستری می شود و تحت جدی ترین عمل های جراحی و مهم ترین درمان ها قرار می گیرد.
وی با این ادعا که اگر یک بازنشسته به این بیمارستان ها رجوع کند و پول یا بیمه تکمیلی نداشته باشد، باید چند ماه در نوبت بماند تا شاید درمان گردد اظهار داشت: این در حالیست که در خیلی از موارد بیماری بازنشستگان به مراحل بسیار سختی می رسد و از آنجائیکه هزینه های درمان بالاست، بازنشستگان نسبت به بیماری های خود بی توجه هستند، ازاین رو زمانی به بیمارستان ها و مراکز درمانی رجوع می کنند که بیماری شان در حالت حاد و بحرانی قرار دارد و این حساسیت و روند رو به رشد بیماری مبین آن است که هر چه سریعتر باید تحت درمان قرار گیرند.
وی با اشاره به اینکه بیمارستان های میلاد تهران، البرز کرج، خوی، ایلام، بیرجند و امیرکبیر اهواز همچون بیمارستان های سازمان تأمین اجتماعی هستند که به صورت هیئت امنایی اداره می گردند.
رئیس کانون بازنشستگان شمیرانات با ابراز تأسف از این که این بیمارستان ها در مقابل معاونت درمان و بخش های نظارتی سازمان تأمین اجتماعی پاسخگو نیستند اظهار داشت: هنگامی که از عملکرد این بیمارستان ها به معاونت درمان یا اداره کل درمان استانهای سازمان تأمین اجتماعی رجوع و شکایت می نماییم، به صراحت به ما اعلام می کنند که این بیمارستان ها خودرأی هستند و هیئت امنایی اداره می گردند.
احمدی اضافه کرد: ۶۰ درصد بازنشستگان و کارگران حداقلی بگیر هستند بنابراین انتظار می رود در بیمارستان های هیئت امنایی سازمان تأمین اجتماعی سلامت آنها در الویت رسیدگی بموقع قرار گیرد.
او همینطور با این گفته که بخش های لوکس و لاکچری در بیمارستان های هیئت امنایی سازمان تأمین اجتماعی راه اندازی شده اند معتقد است: این بخش ها در اختیار افرادی قرار می گیرد که دارای بیمه تکمیلی خوبی هستند و این گونه به نظر می آید که تبعیض آشکاری ضد کارگران و بازنشستگان اعمال می شود.
احمدی با تکیه بر این که برای همیشه باید تکلیف بیمارستان های هیئت امنایی سازمان روشن شود اظهار داشت: قرار نیست با دیده حقارت به کارگران و بازنشستگان نگاه شود و با برخوردی نامناسب روبه رو شوند.
منبع:

1400/12/18
14:17:29
5.0 / 5
286
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید