در گزارش كاروخدمت مطرح شد؛

مصوبه دستمزد تغییر نمی کند

مصوبه دستمزد تغییر نمی کند کاروخدمت: اعضای شورای عالی کار ضمن رد برگزاری جلسه شورای عالی کار برای تغییر دستمزد، تاکید نمودند که هیچ یک از اعضای شورا یک طرفه نمی توانند مصوبه را لغو کنند و یا اصلاحاتی انجام دهند.اصغر آهنی ها عضو کارفرمایی شورای عالی کار در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد این که آیا اخیراً در مورد تغییر دستمزد کارگران صحبتی شده است، اظهار نمود: هیچ صحبتی در مورد تغییر دستمزد نداشته ایم و همه ذی نفعان باید برمبنای صورت جلسه ای که اسفند ماه مصوب و ابلاغ گردید، دستمزدها را بپردازند.
وی اضافه کرد: شورای عالی کار برمبنای نظر اکثریت، تصمیم گیری می کند و هیچیک از اعضای شورا یک طرفه نمی توانند مصوبه را لغو و یا اصلاحاتی انجام دهند.
آهنی ها اشاره کرد: بنظر می رسد تعدادی از جریان ها با انتشار اخبار نادرست در مورد تغییر دستمزد به دنبال بهره های خود هستند. پس تا حالا در نشست هایی که داشتیم نظر کسی بر تغییر مزد نیست.
وی اظهار داشت: این که تعدادی از بنگاه ها در فروردین ماه حقوق کمتر از مصوبه دادند به سبب این است که باید در سیستم های خود اصلاحات حسابرسی را انجام دهند و بر همین مبنا در اردیبهشت ماه باید مابه التفاوت را بپردازند.
دستمزد تغییر نمی کند
همچنین محمدرضا تاجیک عضو کارگری شورای عالی کار نیز به مهر اظهار داشت: تا حالا هیچ دعوت نامه یا صحبتی در مورد برگزاری جلسه شورای عالی کار بمنظور تغییر دستمزد نداشته ایم.
وی اشاره کرد: این که هر چند روز یک دفعه اخباری از این دست منتشر می شود نشان میدهد گروهی به دنبال بهره های خود هستند.
تاجیک اظهار داشت: از جانب دیگر وزیر کار نیز از مصوبه شورای عالی کار حمایت کرده است.


منبع:

1401/02/13
12:10:00
5.0 / 5
197
تگهای خبر: كارفرما , كارگر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید