وزیر كار:

افزایش دستمزد کارگران منجر به تعدیل نیرو نخواهد شد

افزایش دستمزد کارگران منجر به تعدیل نیرو نخواهد شد به گزارش کاروخدمت وزیر کار با اعلان اینکه به خاطر افزایش دستمزد تعدیل نیروی کار نخواهیم داشت، اظهار داشت: در فروردین امسال تقاضا برای بیمه بیکاری 38 درصد کمتر از پارینه بود.به گزارش کاروخدمت به نقل از صدا و سیما، حجت الله عبدالملکی در همایش روز جهانی کار و کارگر اظهار نمود: در فروردین امسال تقاضا برای بیمه بیکاری ۳۸ درصد کمتر از پارینه بود و این یعنی افزایش حقوق تاثیری بر تعدیل نیرو نداشته است.
وی اضافه کرد: به خاطر افزایش دستمزد ما تعدیل نیروی کار نخواهیم داشت و برمبنای نظریه افزایش انگیزه نیروی کار با افزایش دستمزد، راندمان نیروی کار بیشتر می شود و در نتیجه کارفرما تمایل بیشتری برای حفظ آن نیرو خواهد داشت.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلان اینکه قدرت خرید جامعه کارگری در سال ۱۴۰۱ افزایش می یابد، اظهار داشت: افزایش حقوق کارگران موجب تورم نمی گردد، برای اینکه مارپیچ دستمزد_تورم در ایران رد شده و اثبات نشده که در اقتصاد ایران افزایش دستمزد موجب افزایش تورم شود.
وی عنوان کرد: عوامل اصلی تورم در اقتصاد ایران مشخص است که شامل رشد نقدینگی، نوسانات بازار ارز، تورم وارداتی ناشی از افزایش قیمت های جهانی و بی انضباطی در داخل و خارج دولت هستند که این ها ارتباطی به افزایش حقوق کارگر ندارد.


منبع:

1401/02/14
16:14:26
5.0 / 5
266
تگهای خبر: اقتصاد , بیكاری , بیمه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید