وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس درحال اصلاح است

قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس درحال اصلاح است به گزارش کاروخدمت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس درحال اصلاح است که در صورت اصلاح ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی جدید بیمه می شوند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، حجت الله عبدالملکی ظهر شنبه در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار نمود: قانون بیمه کارگران ساختمانی در مجلس درحال اصلاح است که در صورت اصلاح آن بیمه ۴۰۰ هزار کارگر ساختمانی جدید بیمه می شوند.
وی بیان نمود: راه اندازی یک هزار واحد مسکونی برای کارگران استان اردبیل تخصیص یافته که تابحال ۷۰۰ نفر ثبت نام کرده اند و بقیه افراد هم بعد از ثبت نام مشمول این طرح خواهند شد.
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه تابحال حقوق و مستمری بازنشستگان در شرایط مطلوب پرداخت شده است، اظهار داشت: میزان پرداختی مستمری بازنشستگان صندوق های بازنشستگی کشور حدود ۷۰ درصد حقوق پرداختی دولت به کارکنان فعلی است که این پرداختی ها سر موقع انجام می شود.
عبدالملکی همینطور ضمن اشاره به انجام خدمات برای مددجویان بهزیستی اضافه کرد: تابحال ۱۰۰ میلیاردریال به استان اردبیل جهت تهیه ۲۰۰ تخت جهیزیه به افراد زیر پوشش بهزیستی اختصاص داده شده و علاوه بر این یک هزار و ۷۰۰ متقاضی پشت نوبت بهزیستی استان اردبیل هم زیر پوشش قرار می گیرند.
وی در ادامه نسبت به راه اندازی درمانگاه تأمین اجتماعی و مرکز نگهداری معلولان در شهرستان گرمی قول مساعد داد و خواهان حل مساله استقرار نمایندگی ادارات در شهرستان تازه تأسیس انگوت شد.
وی همینطور خواهان رفع مشکل سرمایه گذاری کارخانه ظروف شیشه و پتروشیمی جم در شهرستان گرمی شد و اضافه کرد: راه اندازی این دو واحد صنعتی باید تا دو هفته آینده تعیین تکلیف شود و در ارزیابی مجدد اگر به هر علتی اجرای این دو طرح تأیید نشود، وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی باید طرح هایی را جایگزین این دو طرح کرده و باهمان میزان اشتغال تا دو ماه آینده طرح جدید شروع شود.


منبع:

1401/03/04
10:58:38
5.0 / 5
494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید