وزیر كار:

برنامه مبارزه با فساد باید از رده مدیریتی آغاز شود

برنامه مبارزه با فساد باید از رده مدیریتی آغاز شود به گزارش کاروخدمت وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه انتظار داریم فسادزدایی در رأس برنامه مدیران قرار گیرد و ریشه فساد خشکانده شود اظهار داشت: ازاین رو باید برنامه مبارزه با فساد از رده مدیریتی آغاز شود.به گزارش کاروخدمت به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حجت الله عبدالملکی در همایش شرکتهای برتر صندوق های بازنشستگی تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: اصول سیاست های کلان پروژه مدیریت اموال مردم، توجه به نیازهای کشور، هم افزایی، نگاه بین نسلی، کارآمدسازی و فسادزدایی است.
وی اضافه کرد: انتظار داریم فسادزدایی در رأس برنامه مدیران قرار بگیرد و ریشه فساد خشکانده شود.
عبدالملکی تاکید کرد: ازاین رو باید برنامه مبارزه با فساد از رده مدیریتی آغاز شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: باید مدیر یک مجموعه نخستین برخوردکننده با فساد باشد و مراحل فساد همچون کشف، تکمیل پرونده، پیگیری قضایی و شفافیت را سرلوحه کار خود قرار دهد.
دبیر شورایعالی رفاه و تأمین اجتماعی تاکید کرد: شناسایی فساد در قراردادها، حقوق ها و یا سایر موارد باید به دقت دنبال و در مراحل بعد پرونده با مستندات تکمیل و به مراجع قضایی ارسال شود.
عبدالملکی بیان نمود: به هیچ کسی اجازه فساد نخواهیم داد، متخصص فاسد برای سیستم در نظام هیچ گونه بهره وری ندارد و باید عزل شود، در مقابله با فساد باید شفافیت صورت بگیرد.
وی با اشاره به اینکه صندوق ها و شرکتهای اقتصادی تابعه وزارت کار، اموال مردم هستند، اظهار داشت: در ایام اول شروع به کار وزارت مردم شاهد ارتزاق از شرکت ها بودیم و استفاده از اموال شرکت ها و صندوق ها را ممنوع کردیم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: افزایش تولید، بهره وری و صادرات را در شرکتهای تابعه این وزارت خانه دنبال می نماییم.
وی با تاکید بر اصل هم افزایی در مجموعه های اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اظهار داشت: با هم افزایی این مجموعه ها باید بهره وری افزایش پیدا کند و همینطور کارآمدسازی باید در تمام سطوح دنبال شود این امر نیازمند سرمایه گذاری، مدیریت منابع انسانی و نقدینگی است.
عبدالملکی تصریح کرد: نکات اجرایی مهم در اصول اقتصاد مقاومتی شامل سیاست های سرمایه گذاری، توسعه صادرات، تولید دانش بنیان و مسئولیت های اجتماعی است که در سیاست های سرمایه گذاری باید ترکیب (داخلی، مردمی، بانکی و خارجی) بر مبنای اولویت های دانش بنیان، تکمیل زنجیره ارز و مناطق محروم با قید اساسی سودآوری در نظر گرفته شود.
وی با تاکید بر این که در دولت مردمی سیزدهم قرار گذاشته ایم تعادل را در بخش های مختلف اقتصادی و اجتماعی ایجاد نماییم، اظهار داشت: اشتغال، مباحث در ارتباط با صدمه های اجتماعی، بهزیستی و بیمه ای از مهم ترین مسائلی است که در شرکتهای زیرمجموعه این وزارت خانه کوشیده ایم که این تعادل را با تغییر مدیران انجام دهیم تا با مدیریت صندوق ها، سیاست های وزارت مردم را در بخش اقتصادی پیش ببریم.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی مبنای اصلی حوزه اقتصادی است؛ رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۲ سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند ولی متأسفانه این امر به اهداف خود نرسیده است.


منبع:

1401/03/18
10:08:31
5.0 / 5
432
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید