معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی:

بزرگترین کار فرهنگی و اجتماعی اشتغال است

بزرگترین کار فرهنگی و اجتماعی اشتغال است به گزارش کاروخدمت مشهد ـ معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: باید تلقی ما این باشد که بزرگترین کار فرهنگی و اجتماعی، اشتغال و داشتن دغدغه ایران قوی است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، محمد چکشیان ظهر چهارشنبه در مراسم افتتاح خانه فرهنگ کار و تلاش اظهار نمود: وقتی درباره کار فرهنگی و اجتماعی حرف می زنیم باید تلقی خودرا تغییر دهیم و باید تلقی ما این باشد که بزرگترین کار فرهنگی و اجتماعی، اشتغال و داشتن دغدغه ایران قوی است.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: در این جهت باید مدلی از تور کارآفرینی تعریف نماییم که وقتی فردی به کارخانه ای پا می گذارد، اول به درک باارزش بودن خود مفهوم کار برسد نه این که به این مساله فقط نگاه اقتصادی و مالی داشته باشد.
وی با تاکید بر ارتقای مؤلفه های فرهنگ کار اظهار نمود: باارزش بودن کار و مؤلفه های ارتقای فرهنگ کار یکی از جدی ترین کمبودهای کشور است و هر چه بیشتر پیش رویم با استانداردهای دینی و فرهنگی مان در این خصوص بیشتر فاصله می گیریم.
چکشیان اظهار داشت: واحدهای تولیدی موفق و کارآزموده در خراسان رضوی، می توانند بهترین محل برگزاری تورهای کارآفرینی برای کارآفرینان و صاحبان ایده در این بخش باشند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار نمود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیشترین ارتباط اجتماعی را با مردم دارد و اجتماعی ترین وزارت کشور است، این وزارتخانه به بیشتر مشکلات و عناوینی که جامعه و مردم با آن مواجهند، می پردازد.
وی بیان کرد: دغدغه های اجتماعی و فرهنگی وزارت تعاون بیش از حتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، چونکه امیدآفرینی بالاترین و بهترین فعالیت فرهنگی محسوب می شود.
چکشیان اضافه کرد: واحدهای که توانسته اند، روی مؤلفه های فرهنگ کار تمرکز بیشتری کند، می تواند محل برگزاری تورهای کارآفرینی باشد که کارآفرینان ارتقای فرهنگ کار و تربیت ذهن ثروتمند را مدنظر قرار دهند.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: زمانی که درباره جامعه کار و تولید صحبت می نماییم، با اهمیت ترین عنصر آن یعنی نیروی انسانی یا نیروی کار مطرح است و باید به این نیرو به عنوان یک سرمایه نگریسته شود، سرمایه ای که غیر رقابتی ترین سرمایه سازمان بوده و کپی برداری از آن بسیار دشوار است.


منبع:

1401/04/30
17:47:17
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید