رئیس جمعیت هلال احمر كشور:

تعداد داوطلبان عضو را به ۱۰ میلیون نفر افزایش می دهیم

تعداد داوطلبان عضو را به ۱۰ میلیون نفر افزایش می دهیم به گزارش کاروخدمت، اصفهان رئیس جمعیت هلال احمر کشور اظهار داشت:  در سطح کشور بیشتر از 2 میلیون داوطلب عضو جمعیت هلال احمر هستند که تلاش می نماییم در دو سال آینده این تعداد را به 10 میلیون داوطلب افزایش دهیم.پیرحسین کولیوند، عصر امروز (پنجشنبه، ۳ شهریور) در حاشیه بازدید از پایگاه جمعیت هلال احمر اردستان، اظهار نمود: با تصمیم گیری هایی که انجام شده وضعیت درآمدی، معیشتی و خصوصاً بیمه سنوات امدادگران جمعیت هلال احمر کشور تا اختتام شهریورماه حل خواهد شد. همین طور تلاش خواهیم کرد مراحل و مجوزهای لازم برای استخدام نیروی انسانی و کمبود نیروی ادارات شهرستان ها را گرفتن نماییم.

وی با اعلان اینکه اصل کار جمعیت هلال احمر علاوه بر امداد و نجات جاده ای بیشتر اقدامات این سازمان داوطلبی است، اضافه کرد: باید فرهنگ سازی شود که کارهای هلال احمر به سمت اجتماعی شدن حرکت نماید، برای اینکه هرچقدر بتوانیم کارهای هلال احمر را با نگاه داوطلبی انجام دهیم و مردم را مشارکت دهیم، اقدامات سازمان را موفق تر پیش بردیم.

به گزارش کاروخدمت به نقل از ایسنا، رییس جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به کمک های رییس جمهور به این سازمان اظهار داشت: خوشبختانه وضعیت انبارهای جمعیت هلال احمر در وضعیت قابل قبولی قرار دارد، ولی درحال پیگیری هستیم تا آخر سال تعداد ۹۰۰ دستگاه خودرو نجات و آمبولانس بین شهرستان ها توزیع شود. اقلام زیستی و تغذیه ای هم تهیه شده و به مرور توزیع خواهد شد. همین طور منابع اعتباری برای تهیه اقلام حفاظتی و فردی نیز تامین شده است که تا آخر سال تهیه و توزیع می شود.

کولیوند اشاره کرد: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به سبب کارهای خوبی که در دوسال گذشته داشته، عالی ترین نشان فدراسیون صلیب سرخ جهانی(هانری داویسون) را کسب کرده که برای این سازمان بسیار با ارزش بوده است.

وی با اعلان اینکه در سطح کشور بیش از ۲ میلیون داوطلب عضو جمعیت هلال احمر هستند، اظهار داشت: درحال برنامه ریزی هستیم در یکی دوسال آینده، این تعداد را به ۱۰ میلیون داوطلب افزایش دهیم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور، اشاره کرد: اکنون حدود ۶۰۰ پایگاه سیار و ثابت هلال احمر در سطح کشور وجود دارد که این تعداد اساسا کم است و تلاش داریم تا سه سال آینده به تعداد استاندارد ۳ هزار پایگاه برسانیم.

کولیوند درباب اعزام نیروهای سازمان هلال احمر برای مراسم اربعین امسال اظهار داشت: امسال بیش از ۴ هزار نیروی متخصص به کشور عراق اعزام خواهند شد که نسبت به دوسال گذشته حدود ۵ برابر شده است. این افراد در مسیرهای پیاده روی و بیمارستان های سیار و بیمارستان های عراق کمک رسانی می کنند و وظیفه دارند اقدامات پیش گیری از گرمازدگی، پیش گیری از ویروس کرونا، وبا و بیماران گوارشی را برای زوار آموزش دهند.

وی درباره ی راه اندازی دفتر نمایندگی جمعیت هلال احمر در شهر زواره، اضافه کرد: یکی از سیاست های جمعیت هلال احمر ایجاد اشتغال پایدار برای پایگاه های امداد نجات بوده که با تاکید مسئولان شهرستان اردستان تلاش می نماییم یک کارگاه تولیدی اشتغال زا را برای این منطقه راه اندازی نماییم.

رئیس جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: با مساعدت فرماندار شهرستان و درخواست نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با راه اندازی مجدد نمایندگی هلال احمر شهر زواره موافقت و در آینده نزدیک نیروی انسانی هلال احمر زواره تامین خواهد شد.

کولیوند درباب فرسودگی ساختمان هلال احمر اردستان، اظهار داشت: با توجه به این که ساختمان هلال احمر شهر اردستان حدود ۶۰ سال قدمت دارد با همراهی مسئولان شهرستان قرار شد از منابع استانی هلال احمر کمک بگیریم و بصورت مشارکتی ساختمان جدیدی ساخته شود.

منبع:

1401/06/03
21:52:38
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید