امضای تفاهم همکاری سازمان فنی و حرفه ای و دانشگاه تهران

امضای تفاهم همکاری سازمان فنی و حرفه ای و دانشگاه تهران به گزارش کاروخدمت، رؤسای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه تهران تفاهم همکاری آموزش مهارت به دانشجویان و دانش آموختگان این دانشگاه را امضا کردند.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، سید غلامحسین حسینی نیا در مراسم امضای تفاهم همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه تهران ضمن اشاره به تصویب آیین نامه پشتیبانی از تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین در هیأت دولت و ابلاغ آن در روز گذشته عنوان کرد: بر طبق این آیین نامه که زمینه ساز فعالیتهای گوناگونی در بخش پشتیبانی از مهارت اشتغال زاست، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ملزم شده اند تا نسبت به افزایش ۱۰ درصدی مراکز کارآفرین، پارک های علم و فناوری و ۱۵ درصدی اشتغال در این مراکز اقدام نمایند.
وی به امضای تفاهم همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مورد پشتیبانی از مراکز رشد و علم و فناوری دانشگاه ها و شرکتهای دانش بنیان و نوپا افزود: با امضای این تفاهمنامه دو نهاد سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و دانشگاه تهران جزو دستگاههای پیشرو در اجرای آیین نامه مصوب هیأت دولت خواهند بود.
رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به راه اندازی نخستین اردوگاه مهارت آموزی دانشجویان با همکاری دانشگاه تهران در شهرستان اشتهارد بعنوان قطب صنعتی استان البرز اضافه کرد: در این اردوگاه دانشجویان به صورت کوتاه، فشرده و جدی یک مهارت کامل فرا می گیرند و بعد از فارغ التحصیلی به دنبال اشتغال در مهارت آموخته شده خواهند بود. امروز با حضور رئیس دانشگاه تهران این اردوگاه مهارت آموزی شروع به کار خواهد نمود.
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: مهارت آموزی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه ها می توانند مشکل کمبود نیروی کار متخصص و ماهر شهرک های صنعتی را رفع کنند.
حسینی نیا خاطرنشان کرد: شرکتهای شتاب دهنده در مراکز و پارک های علم و فناوری دانشگاه ها راه اندازی می شود تا علاوه بر حمایتی که از شرکتهای دانش بنیان، نوپا و استارت آپ ها دارند پیوست مهارت آموزی به دیگر فعالیتهای آنها افزوده می شود تا به آموزش مهارت به شرکتهای حاضر در مراکز علم و فناوری بپردازند.
در ادامه این مراسم سیدمحمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران ضمن اشاره به انتخاب شعار این دانشگاه در خصوص دانش جهاد آفرین و اشتغال زا عنوان کرد: این همکاری می تواند به افزایش تعامل دستگاه ها در جهت هم افزایی فعالیتهای آنها کمک نماید، معتقدیم فارغ از مرزبندی های بروکراتیک مرسوم میان دستگاههای اجرایی باید در جهت پیشرفت کشور گام برداریم و علت این که نتوانسته ایم رشد نماییم این بود که سازمان ها می خواستند مرزهای خویش را حفظ کنند ولو این که هیچ بهره ای از منابع در اختیار خود نبرند. حفظ بیت المال به تنهایی کافی نیست و باید از آن هم بهره برد.
رئیس دانشگاه تهران ضمن اشاره به این که راه اندازی این اردوگاه ها اوج همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه تهران است، اظهار داشت: می خواهیم فارغ التحصیلان دانشگاهی پیش از این که به علت نبود شغل از کشور مهاجرت کنند، آموزش مهارت بدهیم.
وی تصریح کرد: دو هزار مرکز مهارتی را ذیل پارک علم و فناوری دانشگاه تهران ایجاد خواهیم کرد و از ایده هایی که قابلیت اجرایی شدن داشته باشند حمایت می نماییم مهم ترین حمایت دانشگاه تهران از این ایده ها و استارت آپ ها، عرضه فضا و مکان به شرکت ها برای پیاده سازی ایده هایشان است.
مقیمی خاطرنشان کرد: سالانه ۸ هزار رساله ارشد و دکتری عرضه می شود که اگر ده درصد آنها به مرحله اجرا برسد رشد در تولید و اقتصاد خواهیم داشت.


منبع:

1401/06/12
18:10:41
5.0 / 5
358
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید