۷۵ درصد مسکن کارگری و کارمندی، تعاونی ساز است

۷۵ درصد مسکن کارگری و کارمندی، تعاونی ساز است به گزارش کاروخدمت، عضو هیئت مدیره اتاق تعاون استان تهران اظهار داشت: 75 درصد خانه هایی که کارمندان و کارگران توانسته اند تهیه کنند، با مشارکت شرکت های تعاونی مسکن بوده است.به گزارش کاروخدمت به نقل از مهر، محمد خان بلوکی رییس اتاق تعاون استان تهران در نشست خبری با اشاره به صدور کارت تجاری، کارت گواهی مبدا و گواهی فعالیت شرکت های تعاونی از طرف این اتاق، گفت: از دیگر اقداماتی که در اتاق تعاون تهران به انجام می رسد بررسی اختلافات تعاونی ها با دستگاه های اجرائی همچون تعاونی مسکن می باشد.
وی اضافه کرد: همین طور در جلسات دفاع دادرسی های اختلافات بانکی، بیمه ای و مالیاتی حضور داریم و از منافع تعاونی ها در مقابل جرایمی که برای آنها تعیین می شود، چنانچه به ناحق باشد، دفاع کرده و ارقام آنرا تعدیل می نماییم.
در ادامه این جلسه محسن عزیزی عضو هیئت مدیره اتاق تعاون استان تهران با اعلان اینکه ادارات کل مالیاتی استان تهران نمایندگان اتاق تعاون برای دفاع از اظهارنامه های مالیاتی تعاونی ها حضور دارند، اظهار داشت: با بانکهای تجاری مذاکره داشته ایم تا به تعاونی های تولیدی و توزیعی تسهیلات با نرخ سود ۱۵ درصد اعطا شود.
وی اضافه کرد: با کانون های بازنشستگی ادارات استان تهران مذاکره کرده ایم تا برای جذب سرمایه های بازنشسته ها، شرکت های تعاونی ایجاد شود. همین طور مقرر است تعاونی ها نمایشگاه های بهاره و پاییزه را برگزار کنند.
عزیزی اظهار داشت: کالابرگ الکترونیکی با پایلوت اتحادیه تعاونی های مصرف شبکه بانکی مقرر است راه اندازی شود و منتظر دستور معاونت تعاون وزارت رفاه هستیم تا هر زمان که هماهنگی ها ایجاد شود این اتحادیه نسبت به توزیع کالاهای اساسی با کالابرگ الکترونیکی اقدام نماید.
در ادامه این جلسه خاطره استادرضایی عضو هیئت مدیره اتاق تعاون استان تهران با اشاره به این که پایین ترین میزان بیکاری دوره کرونا به کارکنان شرکت های تعاونی اختصاص داشت، اظهار داشت: برآوردها حاکی از اشتغال یک و نیم میلیون نفر در استان تهران در بخش تعاون است. ضمن این که ۵۰ اتحادیه شرکت های تعاونی در استان تهران ثبت شده است.
وی با اشاره به دوری شرکت های تعاونی با دولت و حتی اتحادیه های تعاونی ها در سالهای اخیر اضافه کرد: بدنبال نزدیک شدن شرکت های تعاونی با دستگاه های اجرائی، اتاق های تعاون و اتحادیه ها هستیم و ارتباطات اتحادیه ها با یکدیگر و اتاق تعاون افزایش یابد.
به گفته استاد رضایی ۷۵ درصد مسکن کارگری و کارمندی را تعاونی های مسکن راه اندازی کرده اند. بیش از ۶۵ درصد خدمات حوزه ترابری، حمل و نقل درون شهری، برون شهری و حتی ترانزیت به شرکت های تعاونی حمل و نقل اختصاص دارد.
عضو هیئت مدیره اتاق تعاون استان تهران افزود: حتی خیلی از کارخانجات و صنایع شیمیایی پایین دست پتروشیمی در قالب حقوقی تعاونی فعالیت می کند اما کلمه تعاونی را از عنوان شرکت خود حذف کرده اند.
استادرضایی اشاره کرد: مقرر است در سراسر کشور بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن را شرکت های تعاونی مسکن بسازند. در تهران نیز حجم زیادی تعاونی مسکن در منطقه ۲۲ فعال می باشند.


منبع:

1401/06/17
19:09:28
5.0 / 5
293
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

كاروخدمت

خدمت در محل شما

karokhedmat.ir - تمام حقوق سایت كاروخدمت محفوظ است
بیمه اشتغال تولید